REKLAMA
REKLAMA

Zdalnie sterowane samoloty latały nad Płockiem [FILM]

REKLAMA

W sobotę, 16 maja, odbyły się ogólnopolskie zawody makiet zdalnie sterowanych w kategorii F4H-P. Imprezę zorganizował Aeroklub Ziemi Mazowieckiej i redakcja „Przeglądu Modelarskiego RC”.

Zawody zostały rozegrane na lotnisku Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej. Wzięło w nich udział dziewięciu zawodników. Rywalizacja zaczęła się od zważenia i ocenienia modeli przez komisję sędziowską.

PowiązaneTematy

Następnie, po dokonaniu oceny statycznej modeli, uczestnicy zawodów przenieśli się na płytę lotniska, gdzie modele makiet zostały ocenione w czasie lotu. Pogoda sprzyjała tym pokazom, także bez problemów udało się rozegrać trzy regulaminowe kolejki. Dodatkowo, po każdym pokazie sędziowie udzielali zawodnikom rad, dotyczących sposobu wykonywania akrobacji oraz realizmu lotu.Po podliczeniu wyników, uczestnicy otrzymali dyplomy uczestnictwa, a najlepsi z nich dostali również puchary i nagrody. Na zakończenie imprezy sędzia główny podsumował zawody stwierdzeniem: – Poziom zawodów z roku na rok rośnie, a dowodem tego jest to, że wszystkie modele wrócą całe do domu.