REKLAMA

Zawody Zdrowej Ligi Siatkarskiej zakończone

REKLAMA

Od stycznia do maja w SP nr 3 odbywały się rozgrywki Zdrowej Ligi Siatkarskiej dziewcząt, w którym wzięły udział uczennice z płockich szkół podstawowych. W sumie w zawodach uczestniczyło ponad 100 dzieci.

PowiązaneTematy

Zawody rozgrywane były w dwóch kategoriach wiekowych: czwórki siatkarskie (zawody dla klas szóstych) oraz trójki siatkarskie (klasy piąte i młodsze). Warunkiem dopuszczenia do startu było wymyślenie hasła reklamującego Zdrową Ligę – najlepsze z nich zostało nagrodzone. W sumie do rozgrywek przystąpiły 23 ekipy (w obu kategoriach), a więc około 100 uczestniczek.

W tej kategorii czwórek siatkarskich rywalizacja toczyła się systemem każdy z każdym. Zawodniczki spotkały się na 5 miniturniejach. Po rozegraniu wszystkich spotkań okazało się, iż komplet zwycięstw mają na swoim koncie zawodniczki z pierwszego zespołu SP 23 w Płocku. Tuż za nimi uplasowała się ekipa z SP 22. Miejsce na najniższym stopniu podium wywalczyła pierwsza ekipa z SP 20 w Płocku. Do rywalizacji przystąpiło 11 ekip.

Zawody piątoklasistek zorganizowane zostały w formie rozgrywek ligowych. 12 zespołów spotkało się na 3 turniejach: eliminacyjnym oraz dwóch ligowych. Po eliminacjach 6 najlepszych ekip utworzyło pierwszą ligę zaś pozostałe drugą. Pierwszy turniej ligowy zakończył się sukcesem pierwszej ekipy z SP 20, za nią uplasowały się kolejno SP 22I , SP 3I oraz SP 23I. Po tych zawodach z pierwszej ligi spadły SP 3II i SP 20II zaś awans uzyskały SP 22II i SP 22III.21 maja odbył się drugi turniej ligowy, który decydował o końcowej kolejności. W tych zawodach pierwszą pozycję zajął zespół SP 22I przed SP 20I, SP 22III , SP 23I i SP 3I. Po zsumowaniu wyników z obu okazało się, że o pierwszej i trzeciej lokacie w końcowej klasyfikacji będą decydowały bezpośrednie mecze zainteresowanych ekip. I tak pierwsze miejsce lepszym wynikiem dwumeczu zajęła drużyna SP 20I, która w pierwszym turnieju pokonała SP 22I 25:15 zaś w drugim uległa 24:26. Podobna sytuacja miała miejsce przy wyłanianiu brązowych medalistek. Ostateczni lepszą okazała się ekipa SP 3I, która wygrała w pierwszym turnieju z SP 23I 25:15 zaś w drugim uległa 21:25.

Po zakończeniu rozgrywek odbyła się uroczystość rozdania nagród. Pierwsze cztery ekipy w każdej kategorii otrzymały pamiątkowe puchary, zaś kolejni uczestnicy statuetki. Wszystkie rywalizujące szkoły otrzymały również piłki do dalszych treningów, a autorki najlepszych haseł piłki i maskotki.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU