REKLAMA

Zawody przesunięte, ale nagrody Polskiej Ligi Motoparalotniowej wręczone

REKLAMA

Nic nie wyszło z zaplanowanych na ten weekend Zawodów Motoparalotniowych o Puchar Prezydenta Miasta Płocka RIVERFLY 2015. Ulewny i ciągły deszcz nie pozwolił na latanie, jednak organizatorzy nie poddają się i przesuwają zawody na listopad.

PowiązaneTematy

Prawdopodobnie Riverfly odbędzie się w pierwszy możliwy weekend listopada, po Wszystkich Świętych. Zadecyduje o tym jednak również prognoza pogody.

Nie było natomiast przeszkód, aby 17 października w auli płockiego ratusza odbyła się uroczystość wręczenia nagród Polskiej Ligi Motoparalotniowej. Do Płocka przyjechała liczna grupa czołowych polskich pilotów, ponieważ tutaj właśnie świętowano zakończenie sezonu motoparalotniowego. Oprócz podniosłych chwil w trakcie odznaczania motoparalotniarzy, uczestnicy mogli obejrzeć także wizualizacje o tematyce lotniczej przy nastrojowych światłach i dźwiękach muzyki elektronicznej. Aula płockiego ratusza zapłonęła światłem laserów i muzyką elektroniczną w wykonaniu Dariusza Bógdała. Dzieki lotniczym wizualizacjom, w oparach dymu i błysków stroboskopów widzowie mogli się poczuć jak zawieszeni w chmurze dźwięków.

Przed rozdaniem nagród, wiceprezydent Roman Siemiątkowski wręczył list gratulacyjny od Prezydenta Andrzeja Nowakowskiego dla Wojciecha Bógdała, zawodnika Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej, za zdobycie tytułu indywidualnego Mistrza Świata podczas rozgrywanych w tym roku Motoparalotniowych Slalomowych Mistrzostw Świata, odbywających się w Legnicy. Wojtka docenił także dziekan Wydziału Wychowania Fizycznego Szkoły Wyższej im.Pawła Włodkowica, dr Jan Krzysztof Harasymowicz, który w imieniu uczelni złożył Wojtkowi życzenia kolejnych sukcesów sportowych.Przyszła kolej na wręczanie medali. Prezes Polskiego Stowarzyszenia Paralotniowego – Karolina Kocięcka, Wiceprezes PSP – Mirosław Górski oraz Adam Paska -Trener Kadry Narodowej i Jan Chrobociński – Dyrektor płockiego Aeroklubu, wręczyli medale najlepszym zawodnikom Polskiej Ligi Motoparalotniowej. I tu ponownie na najwyższym stopniu podium, aż dwukrotnie stawał płocki pilot. Wojciech Bógdał triumfował w konkurencjach sprawnościowych i ekonomii. Ceremonię w charakterystyczny dla siebie sposób poprowadził Bogdan Wolny.

– W sobotę mieliśmy nadzieję na dużą dawkę podniebnych emocji, którą miała nam zapewnić światowa elita motoparalotniowa, stająca do rywalizacji w drugich zawodach Riverfly 2015 – mówi Dariusz Bógdał, jeden z organizatorów Riverfly. – Niestety, pogoda pokrzyżowała nam plany. Strugi deszczu zatrzymały podniebnych akrobatów w hangarze na płycie płockiego lotniska. Piloci nie zmarnowali jednak tego czasu, wykorzystując go na analizę materiału z Mistrzostw Świata w Legnicy, ze szczególnym uwzględnieniem kwestii bezpieczeństwa lotów i obiecali, że w listopadzie powrócą do Płocka, aby zawalczyć o Puchar Prezydenta Miasta Płocka. Życząc dobrej pogody czekamy więc na podniebne widowisko – podsumował Dariusz Bógdał.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU