REKLAMA

Zatrzymano 28 handlarzy bronią na terenie 4 województw. Również w mazowieckim [FILM, ZDJĘCIA]

REKLAMA

Aż 28 osób zatrzymanych, blisko 100 przeszukań i przejętych 39 sztuk broni oraz 1500 sztuk amunicji – to efekt zmasowanej akcji CBŚP na terenie czterech województw. Zatrzymane osoby są podejrzewane o nielegalny handel bronią, a 5 osób o udział w zorganizowanej grupie przestępczej.

Śledztwo w sprawie zorganizowanej grupy przestępczej, której członkowie zajmowali się nielegalnym handlem bronią i amunicją, prowadzą Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji z Zarządu w Kielcach pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Kielcach. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że grupa działała w okresie od października 2017 roku do stycznia 2020 roku.

PowiązaneTematy

W minioną niedzielę, 19 stycznia, przeprowadzono akcję, w której brało udział 340 policjantów Centralnego Biura Śledczego Policji z wielu zarządów terenowych biura, w tym pirotechnicy CBŚP oraz dodatkowo biegli z Komend Wojewódzkich Policji w Radomiu i Krakowie.

– W związku z faktem, że osoby mogły posiadać przy sobie broń palną, dynamiczne zatrzymania części podejrzanych zostały przeprowadzone przy pomocy policjantów z Samodzielnych Pododdziałów Kontrterrorystycznych Policji z Kielc, Radomia i Lublina – wyjaśnia zespół prasowy CBŚP.

Skoordynowana akcja przebiegała na terenie czterech województw: świętokrzyskiego, mazowieckiego, łódzkiego i lubelskiego. Chodziło o to, żeby wszystkie osoby zostały zatrzymane jednocześnie i aby nie mogły się ze sobą porozumiewać.– W ramach tych działań, funkcjonariusze CBŚP przeszukali ponad 100 obiektów i zatrzymali 28 osób podejrzanych. W wyniku przeprowadzonych przeszukań policjanci odkryli i zabezpieczyli 39 sztuk broni palnej głównie długiej, a także 1500 sztuk amunicji różnych rodzajów. Ponadto, zabezpieczono części konstrukcyjne broni palnej oraz osprzęt do broni np. tłumiki dźwięku. Część zabezpieczonej broni znajdowała się w skrytkach, specjalnie przygotowanych do jej przechowywania – wymienia CBŚP.

Wszystkie zatrzymane osoby mają już postawione zarzuty – część dotyczące handlu bronią palną, a pozostałe osoby posiadania broni palnej lub amunicji bez wymaganego zezwolenia. Pięć osób usłyszało zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Podejrzanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu 6 osób.

– Wszystkie zabezpieczone przedmioty zostaną poddane szczegółowej analizie przez śledczych, którzy będą teraz ustalać między innymi to czy przejęta broń mogła być wykorzystana do popełnienia przestępstw. Śledczy będą także wyjaśniać w jaki sposób osoby, które są podejrzane o handel bronią weszły w jej posiadanie. Sprawa jest rozwojowa i policjanci CBŚP nie wykluczają kolejnych zatrzymań – podsumowuje zespół prasowy CBŚP.REKLAMA
Kolejny Artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU