Zatrzymana para dealerów w Płocku

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Płoccy policjanci zatrzymali dwoje dealerów, którzy od grudnia 2015 roku do października roku bieżącego sprzedali narkotyki o wartości blisko 92 tysiące złotych. Sąd aresztował zatrzymanych na trzy miesiące.

Policjanci zajmujący się przestępczością narkotykową wpadli na trop pary dealerów w ramach realizacji informacji operacyjnej. Para została zatrzymana w swoim mieszkaniu w Płocku. Była to 43-letnia kobieta i jej partner, 41-letni mężczyzna. W mieszkaniu policjanci znaleźli blisko 41 g marihuany, około 141 g amfetaminy i 1 tabletkę metamfetaminy. Łączna wartość ujawnionych narkotyków to blisko pięć i pół tysiąca złotych. W toku prowadzonych dalszych czynności policjanci ustalili, że para zajmowała się rozprowadzaniem narkotyków w swoim mieszkaniu od grudnia 2015 roku.

– Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanym zarzutów – informuje Krzysztof Piasek, rzecznik prasowy płockiej policji. – Zatrzymani zostali oskarżeni o udzielanie w okresie od grudnia 2015 roku do października 2016 roku, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, narkotyków w ilości 3 kg amfetaminy o wartości nie mniejszej niż 90 tys. zł, 19 tabletek metamfetaminy o wartości nie mniejszej niż 180 zł i 60 g marihuany o wartości nie mniejszej niż 1800 zł – tłumaczy rzecznik.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanym zarzutów udzielenia narkotyków, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej z art. 59 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomani z dnia 29 lipca 2005 r.: “zabrania się pod groźbą kary udzielania innej osobie narkotyków w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej”. Udzielenie, czyli przekazanie  innej osobie środka odurzającego lub substancji psychotropowej, ułatwienie jej użycia, nakłanianiu do użycia środka odurzającego lub substancji psychotropowych podlega wysokiej karze.

– Za ten czyn ustawowo przewidziana jest kara do dziesięciu lat pozbawienia wolności – podsumowuje Krzysztof Piasek.

Wobec zatrzymanych Sąd w Płocku zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji