Zatrzymaj się i żyj!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

PKP Polskie Linie Kolejowe SA nieprzerwanie od 2005 roku prowadzą kampanię “Zatrzymaj się i żyj!”. Nie bez powodu. Przez 11 miesięcy 2011 roku doszło do 190 kolizji pojazdów kołowych z szynowymi.

Efekty kampanii są już widoczne w statystykach. 190 ubiegłorocznych kolizji (aczkolwiek są to dane jeszcze niepełne), to o 32 wypadki mniej niż w tym samym okresie 2010 roku. Nie przekłada to się jednak na ilość osób zabitych i rannych. Do listopada 2011 roku 42 osoby zostały ranne (o trzy osoby więcej niż w analogicznym okresie 2010 roku), natomiast śmierć poniosło 29 osób (jedna osoba więcej niż przez 11 miesięcy 2010 roku).

Dane mogą ulec zmianie, ze względu na niezakończone dochodzenia oraz trudności w uzyskaniu danych od odpowiednich organów (pogotowie, prokuratura), związanych z ochroną danych osobowych. Podane informacje pochodzą z Biura Bezpieczeństwa PKP Polskich Linii Kolejowych SA. (źródło: myslenadrodze.pl).

Celem kampanii, prowadzonej przez PKP jest zmiana postawy społecznej, kształtowanie i utrwalanie bezpiecznych zachowań na przejazdach, a w konsekwencji zmniejszenie liczby wypadków. Hasło kampanii jest niezmienne od kilku lat i bezpośrednio odwołuje się do emocji odbiorców kampanii oraz zwraca uwagę na problem wypadków na przejazdach.

Zapraszamy do obejrzenia filmu, promującego bezpieczne zachowanie na przejazdach kolejowych.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji