REKLAMA

Zaprojektuj odblask, który stanie się symbolem akcji

REKLAMA

Zimowa szarówka sprawia, że piesi stają się mało widoczni. Policja, starając się zwiększyć bezpieczeństwo na drogach, rozpoczęła akcję skierowaną do najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Mundurowi zachęcają do zaprojektowania odblasku, który stanie się symbolem akcji!

Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji postanowiło ogłosić konkurs na symbol „Ogólnopolskiego Policyjnego Dnia Odblasków”.

– Przedmiotem Konkursu jest przygotowanie projektu elementu odblaskowego. Wygrana praca konkursowa stanie się symbolem „Ogólnopolskiego Policyjnego Dnia Odblasków” w 2019 roku – informuje rzecznik płockiej policji Krzysztof Piasek.Akcja zaprojektowania odblasku, który będzie symbolem akcji przez cały 2019, rok jest skierowana do przedszkoli. Do 31 maja 2018 roku policja czeka na zgłoszenia od przedszkoli, które będą chciały wziąć dział w konkursie, przesyłając swoje projekty do komendy wojewódzkiej lub Komendy Stołecznej Policji. 31 sierpnia zostanie ogłoszona lista laureatów. W konkursie przewidziane są nagrody rzeczowe, w tym nagroda główna Komendanta Głównego Policji.

Płocka policja, w związku z „Dniem Odblasków”, przeprowadziła spotkanie z dziećmi z przedszkola nr 29 w Płocku. Podczas wizyty u najmłodszych policjantka mówiła o tym, jak ważne jest noszenie odblasków i dlaczego odblaski ratują życie.

– Na zakończenie spotkania, wszystkie dzieci otrzymały odblask, który obiecały założyć tak, aby był on widoczny dla kierowców – dodał rzecznik policji.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Kolejny Artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA


  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU