REKLAMA

Zaoszczędzili na Stoczniowcu. Chcą polepszać Radziwie

REKLAMA

Remont Stoczniowca, jak się okazuje, przysłuży się mieszkańcom Radziwia nie tylko w zakresie sportu. Podczas przetargu na jego odnowę, zaoszczędzono kwotę, która przysłuży się mieszkańcom ulicy Tartacznej.

Po wielu perypetiach, Stoczniowiec ma zostać wreszcie wyremontowany. Dzięki temu, władze miasta oraz mieszkańcy osiedla mogą poświęcić swoją uwagę innym problemom, które dotyczą osiedla. Jednym z nich jest dojazd do posesji przy ulicy Tartacznej. Mieszkańcy mają problem z dojazdem do swoich posesji, znajdujących się przy tej ulicy, bowiem droga znajduje się na terenie kolejowym. – Kolej nie chce inwestować w te tereny, a sami mieszkańcy i miasto nie mogą nic zrobić, bo nie są właścicielami terenu – powiedział nam, pochodzący z tego osiedla, radny Tomasz Kominek.

PowiązaneTematy

Bocznica kolejowa, na terenie której znajduje się rzeczona droga jest na sprzedaż. – Wyklarowały się pewne oszczędności przetargowe ze Stoczniowca, za które można by nabyć od kolei ten teren i ulżyć mieszkańcom, poprzez wyremontowanie dojazdu do ich posesji – wyjaśnił swój pomysł radny. Zwrócił uwagę na to, że należy działać szybko, bowiem jeśli działka zostanie sprzedana osobie prywatnej, miasto będzie musiało zapłacić kilkakrotnie więcej. Teraz, cena jaką należałoby zapłacić za teren to 144 tysiące złotych.

Transakcja może dojść do skutku. – Pan prezydent obiecał, że na kwietniowej sesji wniesie autopoprawkę, która pozwoli przeznaczyć zaoszczędzone pieniądze ze Stoczniowca na zakup gruntów przy Tartacznej – zdradził radny Polskiego Stronnictwa Ludowego, Tomasz Kominek.