REKLAMA

Zamiast szkół wyremontują kasy stadionowe

REKLAMA

– Dlaczego pieniądze przeznaczone na remonty szkół i przedszkoli zostały przeznaczone na zmodernizowanie stadionowych kas? – pytała podczas jednej z sesji rady miasta Wioletta Kulpa, radna Prawa i Sprawiedliwości. – To ponad 100 tysięcy złotych – stwierdziła.

Fakt przekazania środków z funduszu przeznaczonego na remont płockich placówek oświatowych na modernizację kas stadionowych został zauważony przez Wiolettę Kulpę. Temat stał się jednym z wiodących podczas 37. Sesji Rady Miasta Płocka. – 410 tysięcy złotych zdjęto z remontu szkół i przedszkoli – powiedziała Wioletta Kulpa. – Dowiedziałam się, że część tych środków zostanie przekazanych na remont kas biletowych na stadionie. Czy nie można było przeznaczyć ich na ważne inwestycje lub pilne potrzeby dla szkoły lub przedszkola? – dopytywała radna PiS.

PowiązaneTematy

Zdaniem wiceprezydenta Cezarego Lewandowskiego, potrzeby płockich placówek są dostrzegane i realizowane. – Zaspokajamy potrzeby szkół i przedszkoli na bieżąco – zapewniał Cezary Lewandowski.

Ratusz potwierdza – środki zostały w budżecie zostały przeznaczone na remont kas biletowych i pochodzą one z oszczędności uzyskanych na tegorocznych przetargach na inne zadania remontowe realizowane przez Wydział Inwestycji i Remontów UMP. Na ten cel przeznaczono 110 tysięcy złotych. W kasach zostanie wyremontowanie przede wszystkim instalacja centralnego ogrzewania i elektronika. – Obecny stan instalacji elektrycznych jest fatalny – powiedział Konrad Kozłowski z Zespołu ds. Medialnych Urzędu Miasta Płocka. – Kasy nie mają ogrzewania. Budynki nie były kompleksowo remontowane praktycznie od momentu ich wybudowania w latach 70-tych XX wieku i są w złym stanie technicznym.