REKLAMA

Zamiast szkół wyremontują kasy stadionowe

REKLAMA

– Dlaczego pieniądze przeznaczone na remonty szkół i przedszkoli zostały przeznaczone na zmodernizowanie stadionowych kas? – pytała podczas jednej z sesji rady miasta Wioletta Kulpa, radna Prawa i Sprawiedliwości. – To ponad 100 tysięcy złotych – stwierdziła.

Fakt przekazania środków z funduszu przeznaczonego na remont płockich placówek oświatowych na modernizację kas stadionowych został zauważony przez Wiolettę Kulpę. Temat stał się jednym z wiodących podczas 37. Sesji Rady Miasta Płocka. – 410 tysięcy złotych zdjęto z remontu szkół i przedszkoli – powiedziała Wioletta Kulpa. – Dowiedziałam się, że część tych środków zostanie przekazanych na remont kas biletowych na stadionie. Czy nie można było przeznaczyć ich na ważne inwestycje lub pilne potrzeby dla szkoły lub przedszkola? – dopytywała radna PiS.

Zdaniem wiceprezydenta Cezarego Lewandowskiego, potrzeby płockich placówek są dostrzegane i realizowane. – Zaspokajamy potrzeby szkół i przedszkoli na bieżąco – zapewniał Cezary Lewandowski.Ratusz potwierdza – środki zostały w budżecie zostały przeznaczone na remont kas biletowych i pochodzą one z oszczędności uzyskanych na tegorocznych przetargach na inne zadania remontowe realizowane przez Wydział Inwestycji i Remontów UMP. Na ten cel przeznaczono 110 tysięcy złotych. W kasach zostanie wyremontowanie przede wszystkim instalacja centralnego ogrzewania i elektronika. – Obecny stan instalacji elektrycznych jest fatalny – powiedział Konrad Kozłowski z Zespołu ds. Medialnych Urzędu Miasta Płocka. – Kasy nie mają ogrzewania. Budynki nie były kompleksowo remontowane praktycznie od momentu ich wybudowania w latach 70-tych XX wieku i są w złym stanie technicznym.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 0

  1. Christopher says:

    Heh , mówią , że wszystko jest realizowane , to czemu Zespół Szkół nr.1 wygląda jakby żywcem przeniesione z PRL-u ? Niby ocieplenie właśnie zakładają , ale nawet estetyka daje dużo do myślenia , nie mówiąc o starych nieszczelnych oknach , podłodze , która jest śmieszna i nie efektywne ogrzewanie , nie mówiąc o wyglądzie klas i łazienek … Dobrze , że uczniowie z Warszawy nie przyjeżdżają do nas bo będąc w szkole Warszawskiej widać jakąś chęć by urozmaicić wygląd szkoły … :(

  2. Paliwoda says:

    Ja rozumiem że wybudowanie takiego kiosku to koszt ok 20 tyś zł ale remont za 110 000 zł to lekka przesada. Zwłaszcza że tylko ogrzewanie do tej budki ma być wsadzone.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU