REKLAMA

Zamiast Szcześniaka – Wilk

REKLAMA

Na dwa dni przed koncertem z Płocką Orkiestrą Symfoniczną Mieczysław Szcześniak odwołał swój przyjazd ze względu na problemy zdrowotne. Płockie kolędowanie odbędzie się jednak, z muzykami orkiestry i wokalistką Justyną Reczeniedi wystąpi Grzegorz Wilk, znany m.in. z programu „Jaka to melodia”.

Adam Mieczykowski, dyrektor Płockiej Orkiestry Symfonicznej, zapewnia, że nie będzie również zmian w programie. Grzegorz Wilk – jako solista oratoriów Piotra Rubika – doskonale zna również „Oratorium na Boże Narodzenie” – utwór skomponowany przez Fryderyka Stankiewicza do słów Katarzyny Krysków, którego wykonanie zaplanowano na jutro, 4 stycznia w płockiej katedrze.

Grzegorz Wilk to wokalista najpopularniejszych programów rozrywkowych (m.in. „Jaka to Melodia” w TVP 1) oraz solista oratoriów Piotra Rubika (śpiewał w największych salach USA i Kanady podczas czterech międzynarodowych tournée).Był solistą i aktorem wrocławskiego Teatru Muzycznego Capitol oraz laureatem wielu programów telewizyjnych i międzynarodowych konkursów. Jedna z nagranych przez niego na początku roku 2009 piosenek – „You’ll never be alone” – znalazła się w polskim filmie „Kochaj i Tańcz”. Współpracował z wieloma wiodącymi artystami sceny polskiej, jak Ryszard Rynkowski, Krzysztof Krawczyk, Paweł Kukiz, Paulina Przybysz, a także reprezentantami sceny klubowej (Doniu). Współpraca z Włodzimierzem Korczem i Andrzejem Zaryckim, zaowocowała telewizyjnym, dwuczęściowym koncertem Golgota Polska.

Kontynuując współpracę z Włodzimierzem Korczem, wystąpił 22 sierpnia 2010 w kolejnym jego dziele do słów Moniki Partyk „Rapsod o Cudzie Nad Wisłą”, gdzie zaśpiewał u boku Alicji Majewskiej, Agnieszki Piass i Ryszarda Cieśli. Niedawno ukazała się płyta „Święty” autorstwa Wł. Korcza i Z. Koniecznego, na której śpiewa partie solowe.

Zapraszamy na koncert. Pełen program na stronie.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU