REKLAMA

Zamiast fontanny – kurtyna. Na dwa tygodnie

REKLAMA

W poniedziałkowy poranek zaobserwowaliśmy, że przy fontannach zlokalizowanych obok placu zabaw Orlen Areny, zostały rozpoczęte prace modernizacyjne. Same fontanny natomiast przestały działać, co w perspektywie zapowiadanych upałów nie jest dobrą informacją.

Zapytaliśmy w płockim urzędzie miasta, co jest powodem prowadzonych tam robót? Na odpowiedź zespołu ds. medialnych nie musieliśmy długo czekać. Jak przekazał nam Hubert Woźniak:

PowiązaneTematy

– W fontannie przy Orlen Arenie wykryta została usterka, którą trzeba naprawić. Można było ja usunąć na etapie rozruchu urządzenia na wiosnę, ale zależało nam na tym, by wykonać tę naprawę w ramach gwarancji. Ponieważ wykonawca obiektu zakończył już działalność gospodarczą, musieliśmy skorzystać z polisy ubezpieczeniowej, jaką inwestycja była objęta. Dlatego usuwanie usterki rozpoczęliśmy teraz, kiedy udało się tę polisę uruchomić. Naprawa potrwa do dwóch tygodni. Aby ograniczyć dyskomfort, jaki mogą odczuwać osoby korzystające z pobliskiego placu zabaw – od jutra (wtorku) stanie w pobliżu kurtyna wodna.

Płocczanom spragnionym ochłody w te upalne dni, nie pozostaje więc nic innego, jak poczekać jeden dzień na kurtynę wodną, która od wtorku, 4 sierpnia, powinna w znacznym stopniu zastąpić nieczynne fontanny.