ADVERTISEMENT

Założył się, że przepłynie Sobótkę. Znaleziono go martwego

ADVERTISEMENT

W sobotę, 10 sierpnia ratownicy odnaleźli zwłoki mężczyzny w płockim zalewie Sobótka. Policja potwierdziła, że jest to ofiara czwartkowej ustawki, w której trzech nietrzeźwych mężczyzn założyło się, że jeden z nich przepłynie cały akwen.

Jak poinformował nas Krzysztof Piasek, rzecznik prasowy płockiej komendy, w poniedziałek została przeprowadzona identyfikacja zwłok, która wykazała że wyłowiony z zalewu mężczyzna to 43-latek, którego poszukiwano od czwartku.

PowiązaneTematy

Przypomnijmy: w piątek informowaliśmy o trzech mężczyznach, którzy założyli się, że jeden z nich przepłynie Sobótkę. Od tamtego czasu trwały poszukiwania mężczyzny, który miał dokonać tego wyczynu.

Zgłaszający zdarzenie policji byli pijani, mieli po 2,5 i 3 promile alkoholu. Mężczyźni oświadczyli, że ich kolega, 43-letni mieszkaniec Płocka, realizując zakład miał przepłynąć zalew Sobótka. Wszedł do wody i zaczął płynąć. Stwierdzili, że widzieli nawet jak mężczyzna macha do nich ręką, uznali że ich pozdrawia. Całe zdarzenie miało miejsce między godz. 16 a 17. Gdy stwierdzili, że kolega zbyt długo się nie pojawia, zgłosili ten fakt policji.

Policjanci ostrzegają: pływanie po alkoholu może skończyć się dla nas tragicznie. Funkcjonariusze ponownie apelują o rozwagę.