REKLAMA

Zalegający na aucie śnieg i oszronione szyby. Co za to grozi?

REKLAMA

Policjanci przypominają, aby kierowcy odśnieżali auta przed podróżą. To ważny dla bezpieczeństwa obowiązek. Zalegający śnieg i oszronione szyby utrudniają jazdę kierowcy nieoczyszczonego pojazdu, jak i innym uczestnikom ruchu.

W związku z opadami śniegu, mazowieccy policjanci przypominają o obowiązku dokładnego odśnieżania samochodów przed jazdą. Mundurowi zwracają szczególną uwagę na samochody z zalegającym śniegiem i zaszronionymi szybami.

PowiązaneTematy

– Często kierowcy, którym nie wystarczyło czasu na zeskrobanie lodu, poruszają się z wydrapaną szczeliną, dzięki której cokolwiek widzą. Taka jazda może mieć tragiczne skutki – zaznaczają policjanci.

Obserwując drogi, możemy się przekonać, że wielu kierowców zapomina o obowiązku odśnieżenia auta.

– Jazda z warstwą śniegu na dachu, czy z szybami pokrytymi lodem zagraża nie tylko samym kierującym i pasażerom takich pojazdów, ale także innym kierowcom. Warstwa lodu na szybach ogranicza naszą widoczność, natomiast spadający śnieg w wyniku poruszania się pojazdu z kolei utrudnia jazdę kierowcom jadącym za nami – podkreślają funkcjonariusze.Poruszając się autem, kierowca zawsze musi mieć zapewnione dostateczne pole widzenia. Bądźmy odpowiedzialni za nas i za innych użytkowników dróg i poświęćmy kilka minut na dokładne odśnieżenie naszych samochodów.

Zgodnie z prawem o ruchu drogowym, pojazd uczestniczący w ruchu drogowym ma być tak wyposażony i utrzymany, aby korzystanie z niego nie zagrażało bezpieczeństwu osób nim jadących lub innych uczestników ruchu, nie naruszało porządku ruchu na drodze i nie narażało kogokolwiek na szkodę.

Używanie pojazdu w ruchu ma również zapewniać dostateczne pole widzenia kierowcy oraz łatwe, wygodne i pewne posługiwanie się urządzeniami do kierowania, hamowania, sygnalizacji i oświetlenia drogi przy równoczesnym jej obserwowaniu. Kierowcy, którzy nie stosują się do przepisów muszą liczyć z mandatem w wysokości do 3 tys. zł.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

  1. kierowca says:

    a kto odpowie za zalegający śnieg na drogach powiatowych stanowiący olbrzymie zagrożenie ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU