REKLAMA

Żagle na start – wielkie żeglowanie w Nowym Duninowie

REKLAMA

Blisko 50 żeglarzy wystartowało w regatach, organizowanych ponownie w Nowym Duninowie. Tradycyjnie już, była to okazja również do świętowania mieszkańców i gości przy grillu i na wesołym miasteczku.

15 lipca odbywały się w Nowym Duninowie XV Regaty Żeglarskie o Puchar Marszałka Województwa Mazowieckiego (otrzymał go klub najliczniej reprezentowany w regatach), XVII Regaty Żeglarskie o Puchar Starosty Płockiego (otrzymał go zawodnik, który uzyskał największą ilość punktów w regatach) oraz XXII Regaty Żeglarskie o Puchar Wójta Gminy Nowy Duninów (otrzymał go klub, który zdobył największą ilość punktów). Zawodnicy wystartowali w kilku klasach: T (9 zawodników), T1 (12 zawodników), T2 (13 zawodników), T3 (10 zawodników) oraz OMEGA (2 zawodników).

Regaty rozgrywane były zgodnie z przepisami, jakie określono w Przepisach Regatowych Żeglarstwa ISAF edycji 2017-2020, rozegrano trzy wyścigi.

Jednak zawody były jedynie częścią atrakcji tego dnia. Na terenie przy porcie w Nowym Duninowie rozłożyło się również wesołe miasteczko z karuzelami, trampolinami czy zjeżdżalniami, nie zabrakło stoisk z zabawkami, gadżetami czy wyrobami ręcznymi, a pod parasolkami goście mogli skosztować różnych grillowanych potraw, popijając je chłodnymi napojami.

Na scenie odbywały się występy, m.in. dzieci i młodzieży z terenu gminy Nowy Duninów, a wokół trwała zabawa, konkursy czy malowanie twarzy dla dzieci prowadzone przez animatorów. Odbył się także konkurs wiedzy żeglarskiej dla dorosłych, ABC żeglarstwa dla najmłodszych oraz konkurs „Regaty w Nowym Duninowie – wiem o nich wszystko”.Spore zainteresowanie budziła także możliwość popłynięcia w rejs kultową już „Marianną” Płockiej Żeglugi, sprawnie sterowaną przez kapitana Mariusza Pielacińskiego.

Atrakcją dla uczestników imprezowej części regat była parada motocykli czy pokaz WOPR Płock na temat bezpiecznego zachowania się nad wodą. Na scenie zobaczyliśmy zespół Riviera, odbyło się także Żeglarskie Karaoke. Jako gwiazdę wieczoru zaplanowano występ zespołu BAYER FULL, a po nim koncert zespołu SKALAR’S oraz ponownie zespołu Riviera.

PetroNews był patronem medialnym wydarzenia.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

  1. Grzegorz says:

    A czemu nie ma wzmianki o świetnie zabawiającyym zespole STARTER z Nasielska?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU