REKLAMA

Zamknięte kolejne wyjazdy z Imielnicy. Aż do września…

REKLAMA

Na prośbę mieszkańców osiedla Imielnica, pisaliśmy o znacznych utrudnieniach, jakie napotykają płocczanie w związku z remontem ulicy Harcerskiej. Radny Tomasz Kominek apelował również o rozważenie możliwości ustawienia sygnalizacji świetlnej na ul. Morelowej. Niestety, wyjechać z Imielnicy będzie teraz jeszcze trudniej.

Przypomnijmy, że remont ulicy Harcerskiej praktycznie zablokował jedyny wyjazd z sygnalizacją świetlną, który pozwalał na włączenie się do ruchu w ul. Wyszogrodzką. I, chociaż wiceprezydent Piotr Dyśkiewicz stwierdził, że można w ul. Harcerską wjechać np. od ulicy Sielskiej. Faktycznie, przez jakiś czas, choć z dużymi problemami, można było ulicą Sielską wjechać na remontowaną Harcerską i dalej pojechać w lewo do skrzyżowania z ul. Wyszogrodzką lub w prawo – na osiedle Borowiczki.

Remont Harcerskiej – jak wyjechać z Imielnicy?

Teraz jednak i ta – trudna droga, zostaje wyeliminowana.

Jak informuje płocki urząd miasta, w związku z kontynuacją robót związanych z inwestycją pn. „Rozbudowa drogi powiatowej nr. 5221W ulicy Harcerskiej w m. Płock- Etap II”, generalny wykonawca PRD Gostynin poinformował, że od dnia 17 lipca br. (poniedziałek) po porannym szczycie komunikacyjnym do dnia 4 września br. zostanie zamknięta dla ruchu ul. Harcerska na odcinku od ul. Leszczynowej do ul. Wiejskiej, zgodnie z projektem Czasowej Organizacji Ruchu.Ratusz informuje także, iż ruch pojazdów zostanie skierowany na wyznaczone objazdy. Co to oznacza w praktyce? Że mieszkańcy osiedla Imielnica będą musieli wjechać na ul. Harcerską z ul. Kątowej i dalej na ul. Wyszogrodzką, albo próbować „wbić się” z ul. Morelowej. O przejechaniu spokojniejszą trasą przez ul. Korczaka i dalej Grabówkę, nie będzie już mowy.

Warto więc uzbroić się w cierpliwość i liczyć na życzliwość kierowców, którzy umożliwią wyjechanie z osiedla na zapchaną ul. Wyszogrodzką. Byle do września…

Z Imielnicy wyjechać trudno i… tak zostanie. Do końca remontu

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU