Zabito 60 młodych drzew

REKLAMA

PowiązaneTematy

W nocy z piątku na sobotę wandale zniszczyli sześćdziesiąt młodych lip na ul. Kutnowskiej w Płocku. Wstępnie straty są szacowane na 35.000 zł. Miejski Zarząd Dróg zawiadomił organy ścigania o popełnieniu przestępstwa.

Wandalizm? To chyba jednak zbyt łagodne słowo na określenie zniszczenia sześćdziesięciu młodych drzew. W nocy z 29 na 30 czerwca ktoś powyrywał drzewka, rosnące przy ul. Kutnowskiej, na odcinku między Radziwiem a Górami. O zdarzeniu poinformowali inspektorów MZD funkcjonariusze Straży Miejskiej.

Ktoś zadał sobie wiele trudu, aby zniszczyć szpaler młodych lip na odcinku kilkuset metrów w pasie drogowym ul. Kutnowskiej. Dewastacji uległy również stelaże, okalające drzewka. Zdewastowane lipy to gatunek Tilia Europea Pallida o obwodzie pnia 12-14 cm. Połamanych u nasady pnia drzew nie da się, niestety, uratować ze względu na sposób zniszczenia. Szacunkowe straty sięgają około 35.000 złotych.

Drzewa na ul. Kutnowskiej zostały posadzone w 2009 r. i przez 3 lata były regularnie pielęgnowane, co będzie miało istotny wpływ na ostateczną wielkość strat.

Miejski Zarząd Dróg zawiadomił organy ścigania o popełnieniu przestępstwa. W przypadku zatrzymania sprawcy lub sprawców, MZD wystąpi z powództwem cywilnym o odszkodowanie za zniszczone mienie należące do Gminy-Miasta Płock.

źródło i fot.: Miejski Zarząd Dróg w Płocku