REKLAMA

Zabawy z okazji Dnia Dziecka – zaprasza Płocka Galeria Sztuki

REKLAMA

Płocka Galeria Sztuki zaprasza w Dzień Dziecka na warsztaty plastyczne na świeżym powietrzu oraz zwiedzanie wystawy „Pawie Pióro”.

1 czerwca o godzinie 12 Płocka Galeria Sztuki zaprasza wszystkie dzieci wraz z opiekunami do udziału w zajęciach plastycznych na świeżym powietrzu. Niestety, z przyczyn niezależnych od organizatorów, nie poprowadzi ich znakomity rzeźbiarz i ilustrator Józef Wilkoń, ale Monika Chrabąszcz-Tarkowska.

Prowadząca jest autorką koncepcji i projektu plakatu do wystawy plenerowej „Pawie Pióro”, którą można bezpłatnie oglądać na galeryjnym dziedzińcu. Warsztaty „Plamą i kreską” będą połączone z oprowadzaniem po wystawie „pawiej ilustracji”.

Młodzi miłośnicy sztuki dowiedzą się między innymi, kim jest Józef Wilkoń, czym się zajmuje, co było najpierw, ilustracja czy utwór literacki? Podczas zajęć praktycznych, każde dziecko będzie zachęcane do podejmowania szybkich decyzji plastycznych, by wyzwolić w sobie spontaniczność i radość ze swobodnego tworzenia.

Monika Chrabąszcz-Tarkowska – projektantka, fotografka, kuratorka, doktorantka na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie i asystentka na Wydziale Sztuki krakowskiego Uniwersytetu Pedagogicznego. Zajmuje się identyfikacją wizualną, projektowaniem książek i wystaw.Pracuje przede wszystkim dla instytucji kultury, przez lata związana z Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie, a potem z Galerią Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki. Członkini rady programowej Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej „Ojce i Dziatki”.

Ze względu na stan epidemiczny i reżim sanitarny, liczba uczestników warsztatów będzie ograniczona. Obowiązują wcześniejsze zapisy telefoniczne (tel.: 24 366 43 23 lub 24 266 43 20). W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo warsztaty i zwiedzanie wystawy będą przebiegać zgodnie z zachowaniem zaleceń sanitarnych.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU