Za miastem tylko na żądanie

REKLAMA

W połowie lutego zmienią się zasady zatrzymywania się autobusów na przystankach za miastem – kierowca nie będzie już zobowiązany zatrzymywać się na każdym przystanku.

Zmiany wejdą w życie od 15 lutego. Od tego czasu to pasażerowie linii stref podmiejskich B i C poza miastem, poprzez naciśnięcie przycisku STOP, sami będą zgłaszali chęć wysiadania z autobusu, a kierowca nie będzie zobowiązany do zatrzymywania się na wszystkich przystankach. Ci, którzy będą chcieli wsiąść do autobusu będą musieli zająć widoczne miejsce na przystanku, tak aby kierowca ich zobaczył. Nie będzie trzeba natomiast dawać kierowcy innych sygnałów, np. machać. Ale jeśli kierowca nie zauważy nikogo na przystanku będzie miał prawo się na nim nie zatrzymywać.

PowiązaneTematy

Komunikacja Miejska, spośród korzyści wynikających z takiego rozwiązania, wymienia przede wszystkim zmniejszenie strat w spalaniu paliwa (ze względu na wielokrotne zatrzymywanie się autobusów i ich przyspieszanie) oraz uniknięcie opóźnień, do których przyczyniają się niepotrzebne zatrzymania na trasie. Ma to wpłynąć na poprawę warunków przejazdu – zapewnia KM.

Aby sprawdzić w której strefie (A, B czy C) znajduje się dany przystanek, należy na stronie www.kmplock.eu wejść w zakładkę Szukaj przystanku (na górze strony) i odnaleźć szukany przystanek w tabeli odpowiedniej gminy lub odszukać dany przystanek w wykazie przystanków dla konkretnej linii w zakładce Rozkłady jazdy.

KM przypomina, że w strefie A, czyli w mieście autobusy zatrzymują się na żądanie pasażera na przystankach:
– Kasztanowa (na ul. Harcerskiej);
– Zglenickiego, Biała (na ul. Zglenickiego);
– Wesoła (nowy przystanek na ul. Słonecznej przy kościele na Cholerce).