REKLAMA

Za kilka dni można składać wnioski o 500+. Warto dopilnować jeszcze jednej daty

REKLAMA

W tym roku ponownie trzeba złożyć wniosek o świadczenie 500+. Już 1 lutego rusza nabór na nowy okres świadczeniowy drogą elektroniczną.

Podczas poniedziałkowego spotkania z dziennikarzami, minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg przypomniała, że już za tydzień, 1 lutego, rusza nabór wniosków na nowy okres świadczeniowy w ramach programu „Rodzina 500+”.

Według dotychczasowych danych, co miesiąc świadczenie to trafia do 6,6 mln dzieci w Polsce. Dotychczas przekazano na ten cel ponad 134 mld zł. Jak wyliczono, dzięki temu programowi jedno dziecko (od urodzin do pełnoletności) otrzyma 108 tys. zł wsparcia.

Od tego roku prawo do świadczenia „500+” będzie ustalane na okres od 1 czerwca do 31 maja następnego roku kalendarzowego. Nabór wniosków drogą elektroniczną rusza 1 lutego, natomiast drogą tradycyjną – 1 kwietnia br.Jeśli złożymy kompletny i prawidłowo wypełniony wniosek o świadczenie wychowawcze do 30 kwietnia, wypłata świadczenia za czerwiec nastąpi maksymalnie do 30 czerwca tego roku. W przypadku kompletnych i prawidłowo wypełnionych wniosków złożonych w okresie od 1 do 31 maja danego roku, ustalenie prawa oraz wypłata przyznanego świadczenia z wyrównaniem od czerwca nastąpi nie później, niż do 31 lipca tego roku. Jeśli natomiast wniosek zostanie złożony w okresie od 1 czerwca do 30 czerwca danego roku, ustalenie oraz wypłata przyznanego świadczenia z wyrównaniem od czerwca nastąpi nie później, niż do 31 sierpnia tego roku.

Jak podkreśla ministerstwo rodziny i polityki społecznej, złożenie wniosku później, czyli po 30 czerwca, oznacza, że prawo do świadczenia wychowawczego zostanie ustalone, a świadczenie wypłacone od miesiąca złożenia wniosku.

Tylko złożenie wniosku do końca czerwca 2021 r. gwarantuje, że świadczenie wychowawcze zostanie wypłacone z wyrównaniem od 1 czerwca.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

  1. ciekawe na co liczą says:

    że ktoś przeoczy? zapomni?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU