Z Płocka pojedziemy szybciej… koleją

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Choć brzmi to dziwnie, patrząc na ilość pociągów i tempo jazdy składów towarowych i osobowych szynobusów, to jednak kolej przyspiesza. Póki co jednak zwalniają kierowcy, którzy aby dojechać do Radziwia muszą stać w ponad kilometrowym korku.

Dla płocczan, zwłaszcza z lewego brzegu Wisły, zauważalny z pewnością jest remont wiaduktu kolejowego na Radziwiu. Zwłaszcza, że w środę po południu ruch odbywał się wahadłowo i tworzyły się korki, które kończyły się za mostem na alei Kilińskiego. Ale remont wiaduktu to jedna z trzech ważnych inwestycji, które realizowane są na linii kolejowej Kutno-Sierpc. – Na odcinku Gostynin – Łąck odbywał się remont dwóch przejazdów kolejowych – w Legardzie pod Gostyninem oraz w Łącku. Remont w Legardzie już zakończono. Na obu przejazdach wymieniana jest nawierzchnia drogowa i kolejowa, przebudowany zostanie także system odwodnienia. Zmianie ulegną również kategorie obu przejazdów. Przejazd w Legardzie, dotychczas posiadający kategorię C ma kategorię B, co oznacza, że będzie posiadał samoczynną sygnalizację świetlną i półrogatki. Przejazd w Łącku, dotychczas posiadający kategorię D, po zakończeniu prac będzie miał kategorię A, co oznacza, że będzie to przejazd z pełnymi rogatkami – objaśnia szczegółowo Maciej Dutkiewicz, rzecznik PKP PLK. – W Radziwiu prace, które prowadzimy są związane z konserwacją wiaduktu – kładziemy nowe tynki, dokonaliśmy również gruntownego przeglądu technicznego konstrukcji – dodaje Dutkiewicz. Ponadto, po zakończeniu remontu powrócić ma namalowana pionowa linia, która pokazywała „historyczny” stan wody podczas powodzi z lat 1981-82. Miejski Zarząd Dróg wydał zgodę na zajęcie pasa drogowego do 7 grudnia 2013 r. – wtedy też ma zakończyć się remont.

Po remoncie pociągi osobowe przyspieszą na tej trasie. Nowy rozkład jazdy, który wejdzie w życie 15 grudnia pokazuje, że trasę z dworca w Płocku na dworzec PKP w Kutnie szynobus Kolei Mazowieckich pokona w 1 godzinę i 7-8 minut. Dotychczas, przed remontami, podróż trwała około 1 godziny 18 minut. Czas jazdy do Gostynina skróci się z około 40 do 31 minut, do Łącka z około 18 minut do 14.

Remonty nie są jedyną zmianą, odczuwalną dla pasażerów. 30 września na dworcu PKP zamknięte zostały kasy, a w zamian postawiony został biletomat. Płatność za bilety realizowana może być gotówką lub kartą, również zbliżeniowo.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji