Z kartą pojedziesz taniej

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
Posiadacze karty 3+ będą płacić mniej za przejazdy autobusami Komunikacji Miejskiej. Radni przyjęli na wtorkowej sesji uchwałę w sprawie nowych opłat z autopoprawką prezydenta Płocka, który zaproponował znaczące ulgi dla członków rodzin, korzystających z Płockiej Karty Familijnej.
Od 1 sierpnia dorośli posiadacze Karty 3+ za bilet 30-dniowy na wszystkie linie zapłacą 36 zł. Dotychczas za bilet na taki sam okres i tylko na jedną linię płacili 50 zł. Dzieci i młodzież do 18. roku życia lub do 25. roku życia w przypadku, gdy uczą się lub studiują, będą mieć ulgę 75-procentową w stosunku do ceny biletu normalnego. Oznacza to, że opłata za bilet 30-dniowy sieciowy wyniesie tylko 18 zł. Dotychczas za bilet ulgowy “miesięczny” na jedną linię musieli zapłacić 25 zł.

Ze zwolnień z opłat będą mogli skorzystać właściciele lub współwłaściciele samochodów osobowych. W dniu obchodów Europejskiego Dnia Bez Samochodu, tj. 22 września, pasażerowie, którzy będą mieć przy sobie ważny dowód rejestracyjny swojego samochodu wraz z dokumentem, umożliwiającym stwierdzenie tożsamości będą mogli podróżować za darmo autobusami Komunikacji Miejskiej na wszystkich liniach.

Ta grupa pasażerów będzie też mogła podróżować bez opłat, ale tylko w autobusach linii pospiesznej A, przez dwa miesiące po wprowadzeniu nowego układu komunikacyjnego (czyli od 30 września do 30 listopada 2012 r.) oraz od 1 grudnia w każdy piątek.

Trasa linii A: Podolszyce Południe – al. Armii Krajowej – Wyszogrodzka – al.Piłsudskiego – Al.Jachowicza – Al.Kobylińskiego – Łukasiewicza – Orlen br. 2 – Łukasiewicza – Chemików – Orlen br. 1.
Autobus linii A zatrzymuje się na wszystkich przystankach na Podolszycach oraz na przystankach Piłsudskiego Cotex, Jachowicza Bielska, Orlen br. 2 i Orlen br.1.

Autopoprawką prezydenta do nowej taryfy przewozowej wprowadzony został także dodatkowy typ biletu, dla osób korzystających z przewozów świadczonych przez Komunikację Miejską w dni powszednie. Bilet 30-dniowy, ważny od poniedziałku do piątku, uprawniający do nieograniczonej liczby przejazdów, będzie kosztował 60 zł normalny, 30 zł ulgowy.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji