YouthBank pomalował Podolszyce. Po co?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Liderzy YouthBanku przygotowali w niedzielę wiele atrakcji dla najmłodszych. Skorzystała z nich ponad setka dzieci. Celem akcji było zebranie środków na konkurs grantowy.

Obserwując zachowania uczestników zabawy można stwierdzić, że największym powodzeniem cieszyła się trampolina i kreda, którą można było kolorować pasaż w otoczeniu Parku 27 Dębów na osiedlu Podolszyce Południe. Impreza rozpoczęła się o 11, w całości została przygotowana i przeprowadzona przez młodzież. Liderzy Youth Banku musieli wymyślić projekt i postarać się o partnerów. – Część kredy została ufundowana przez hurtownię Gumiś, puszki wypożyczył Wolontariat Płocki, a warsztaty taneczne poprowadził Tomek Araucz z Czystej Formy – powiedział Cezary Roman, koordynator grupy.

– To dla nas ważne doświadczenie, bo poza atrakcjami dla dzieciaków, rozmawialiśmy z ich rodzicami, którzy tak jak my, dostrzegają różne problemy naszego miasta – mówiła Klaudia Rychlińska, liderka płockiego YB. Wspomniała także o pewnym problemie, jaki napotkali podczas organizacji pikniku. – Niewątpliwie problem psich odchodów na trawnikach w otoczeniu parku to porażka. Trzy razy musieliśmy przenosić trampolinę, żeby znaleźć niezaminowany teren – wyznała. Według członków osobliwego banku, ich organizacja powstała po to, aby znajdować problemy i je likwidować.

Płocki projekt jest częścią realizowanego na świecie programu YouthBank, który ma zwiększać zaangażowanie młodzieży w sprawy lokalne. W Polsce, jest on realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Płocką realizację projektu nadzoruje Fundacja TO-TAM-TO. PetroNews jest patronem medialnym tej inicjatywy.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji