REKLAMA

XXIV Bieg Wagarowicza w Płocku przyćmił… zaćmienie słońca [ZDJĘCIA]

REKLAMA

Doping dla dzieci i młodzieży w Biegu Wagarowicza stanowiły: wiosna, piękna pogoda i… Katarzyna Kowalska, polska lekkoatletka, która ma za sobą udział w dwóch Letnich Igrzyskach Olimpijskich, w Pekinie w 2008 roku oraz w Londynie w 2012 roku, a na koncie mnóstwo pucharów i medali w swojej dyscyplinie sportowej – bieganiu.

Płocki Bieg Wagarowicza, który odbył się 20 marca, ma już swoją historię i to nie taką krótką –  pierwszy odbył się równo 24 lata temu. Z roku na rok przybywa młodych ludzi, którzy na sportowo chcą przywitać wiosnę i uczcić w ten sposób nadchodzące ciepłe dni oraz dzień wolny od nauki szkolnej.

– W tym roku bieg ukończyło 833 uczniów. Młodsze dzieci biegły na dystansie 970 metrów, a starsze miały do przebiegnięcia 1330 metrów – wyjaśnił nam organizator biegu, Jarosław Malanowski, nauczyciel wychowania fizycznego.

Od wczesnych godzin porannych do Zespołu Szkół nr 1 w Płocku przy ulicy Piaska zjeżdżała się młodzież i dzieci ze szkół z całego województwa mazowieckiego, a także województw ościennych. Na terenie tej szkoły w pierwszym dniu wiosny od lat odbywają się zawody w bieganiu. Najmłodszą kategorią wiekową, która wzięła udział w zawodach, byli uczniowie klas IV szkół podstawowych, a najstarsi – z klas IV szkół średnich.Organizatorzy zadbali o gościa specjalnego, Kasię Kowalską, lekkoatletkę, która przeprowadziła rozgrzewkę przed biegiem, a także odpalała pistolet startowy, zachęcając do zdrowej rywalizacji młodych ludzi. W tym roku także pogoda sprawiła uczestnikom wyjątkową niespodziankę – częściowe zaćmienie słońca. Jednak… – Dzieci były tak zafrasowane zawodami, że prawie tego nie zauważyły. Bieg i rywalizacja przyćmiły zaćmienie słońca – żartował Jarosław Malanowski, który jest, o czym mało osób wie, posiadaczem tytułu wicemistrza Polski weteranów w triathlonie.

Trasę biegu zabezpieczali wolontariusze i harcerze. Organizacyjnie wszystko było dopięte „na ostatni guzik”. Oprócz sportu, dzieciaki dobrze się bawiły, wielu z nich odebrało puchary i medale. A wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy i tym samym, każdy z uczestników był zwycięzcą. Za rok, jak dobrze pójdzie, płocki Bieg Wagarowicza będzie obchodził swój jubileusz. Oczywiście, organizatorzy zachęcają do wzięcia udziału w coraz sławniejszym biegu do… ciepłych dni.

Zobaczcie zdjęcia Adka Jasińskiego na kolejnej stronie.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU