XXII Bieg Tumski zakończony. Zobacz młodzieżowe zmagania [ZDJĘCIA]

REKLAMA

W piątek od samego rana płockim Starym Rynkiem zawładnęli uczniowie z całego miasta, którzy wzięli udział w XXII Biegu Tumskim. Zawodnicy uczestniczyli w czternastu biegach, w siedmiu kategoriach wiekowych.

Tegoroczny Bieg Tumski rozpoczął się równo o 9.30, kiedy to dzieci z rocznika 2003 i młodsze wystartowały z placu na Starym Rynku. W kolejnych biegach brali udział uczniowie wyższych klas podstawówek, a także gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych do rocznika 1995. Zawodnicy pokonywali trasę ulicami: Stary Rynek (start i meta), Kazimierza Wielkiego, Okrzei, Zduńską, Grodzką, Teatralną i Małachowskiego.

PowiązaneTematy

Dlaczego uczniowie zdecydowali się na ten bieg? – Lubię biegać i chciałem się sprawdzić – powiedział 13-letni Artur, uczeń ostatniej klasy podstawówki. Jego koledzy zaznaczali, że biorą udział w rywalizacji na poważnie. – Są przecież medale i nagrody do zdobycia – stwierdził jeden z nich. Zawodnicy za pierwsze, drugie lub trzecie miejsce otrzymywali nagrody rzeczowe, medale oraz pamiątkowe dyplomy – te ostatnie zdobywało sześciu najlepszych w każdej kategorii.

Cała impreza zakończyła się po godz. 13. W tej edycji Biegu Tumskiego po raz drugi nie brali udziału dorośli. Ci zostali zaproszeni na „Tumską Dychę”, która odbędzie się w niedzielę, 13 października. Zawodnicy pobiegną na dystansie dziesięciu kilometrów. W ramach imprezy zostaną również rozegrane II mistrzostwa Polski kobiet.