XVII Biennale Plakatu Fotograficznego [ZDJĘCIA]

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

W sobotę w siedzibie Książnicy Płockiej odbył się wernisaż XVII Biennale Plakatu Fotograficznego. W tegorocznym konkursie wzięło udział 179 fotografików którzy zaprezentowali 394 prace.

Ta międzynarodowa impreza ma bogatą historię – odbywa się w Płocku od 1980 roku, pod auspicjami i przy organizacyjnym wkładzie Płockiego Towarzystwa Fotograficznego i Książnicy Płockiej. Głównym sponsorem tego wydarzenia jest Urząd Miasta Płocka. Laureatom wręczył nagrody Prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.

W konkursie mogą brać udział zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści. Tym niemniej, fotograficzne dokonania ocenia profesjonalne jury, które swymi wyborami gwarantuje wysoki poziom i rangę tego kulturalnego wydarzenia. Również i w tym roku nie zabrakło tuzów polskiej fotografii, zasiadających w gronie sędziowskim – Monika Małkowska, Wojciech Prażmowski Tadeusz Rolke, Andrzej Świetlik i Ryszard Frankowski.

Prace konkursowe są tylko projektami plakatów na dowolnie wybrany przez autorów temat, a więc nie ma tu wymogu rzeczywistego kolportażu. Liczy się wykorzystanie artystycznych walorów i osiągnięć sztuki fotograficznej, jako rodzaju artystycznej wypowiedzi.

Tradycyjnie już okazuje się, że wyniki konfrontacji profesjonalistów z amatorami są nad wyraz zaskakujące, tak też było i tym razem. W tym roku konkursowe rozstrzygnięcia zdominowała młodzież. Nagrodę Grand Prix otrzymała Jadwiga Subczyńska za plakat „Skaza”, wśród wyróżnionych znalazł się również plakat „Cierpienie nieludzkie” uznanego i zasłużonego płockiego fotografa Jana Drzewieckiego.

Wystawa jest czynna do 4 stycznia 2014 roku.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji