REKLAMA

Wystawili spektakl, by wesprzeć hospicjum dla dzieci

REKLAMA

W poniedziałek w Państwowej Szkole Muzycznej w Płocku uczniowie wystawili spektakl „Pippi Langstrumpf”. Całkowity dochód ze świątecznego kiermaszu, który towarzyszył przedstawieniu, zostanie przekazany dla dziecięcego hospicjum. 

Poniedziałkowy spektakl, 4 grudnia, był wyjątkowy, ponieważ już po raz dziesiąty uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej w Płocku wystawiali spektakl muzyczny i przygotowali kiermasz świąteczny. Tradycyjnie w przygotowanie przedstawienia zaangażowanych było wiele osób, m.in. Ewa Magierska ze Stowarzyszenia Hospicyjno-Paliatywnego Hospicjum Płockie pw. św. Urszuli Ledóchowskiej, Iwona Mielnikow i Marzena Majtczak, a także Dariusz Łaniewski, który odpowiadał za opracowanie muzyczne spektaklu.

– Inicjatywa narodziła się 10 lat temu, w tym roku mamy więc jubileusz. Chcemy zwrócić uwagę płocczan, że w naszym mieście jest hospicjum domowe dla dzieci i zrobić coś dobrego dla tej instytucji. Do tej pory udało się łącznie zebrać ponad 25 tysięcy złotych – mówi Michał Zawadzki, dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego.

Jeszcze przed rozpoczęciem spektaklu, zastępca prezydenta Płocka Roman Siemiątkowski przekazał dyplomy od prezydenta Płocka Andrzeja Nowakowskiego.– Dziękuję za otwarte serce, wrażliwość i bezinteresowne działanie na rzecz drugiego człowieka, które inspirują płocczan do pomagania innym. Dzięki Państwa zaangażowaniu w akcję „Gramy dla Hospicjum”, od 10 lat wspieramy podopiecznych Hospicjum Płockiego – powiedział Roman Siemiątkowski.

Wyróżnienia dla twórców przekazał także marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik.

Później scena należała do młodych artystów. Spektakl, tradycyjnie z przesłaniem i morałem, podobał się licznie zgromadzonej publiczności, która przyjęła przedstawienie gorącymi oklaskami. Cały czas trwał kiermasz świąteczny, gdzie do kupienia były ozdoby choinkowe, ręcznie przygotowane na tę okoliczność.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Kolejny Artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA


  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU