REKLAMA

Wystawa „Zaćmienia” w Płockiej Galerii Sztuki

REKLAMA
Katarzyna Karpowicz Lea i Jakow

Płocka Galeria Sztuki zaprasza do obejrzenia wystawy „Zaćmienia”, prezentującej prace Katarzyny Karpowicz. Z myślą o siedzibie galerii, powstała seria obrazów nawiązujących do żydowskiej historii miasta.

Wystawa „Zaćmienia” Katarzyny Karpowicz to pierwsza tak obszerna, indywidualna prezentacja dzieł krakowskiej artystki. Prezentowany zbiór obejmuje serie obrazów i prac na papierze, w których wyraźne są motywy i tematy charakterystyczne dla jej twórczości.

PowiązaneTematy

Katarzyny Karpowicz w swoich dziełach opowiada historie o ludziach, ich emocjach, miłości, lękach, tęsknocie, samotności, przemijaniu, a w końcu, o nadziei.

– Artystka tworzy nastrojowe, przepełnione tajemnicą i melancholią obrazy, w których sięga po dawną tradycję malarstwa europejskiego, łączy i zderza rytuały ludzkie i kosmiczne, rytmy niebieskie i pulsujące w głębi człowieczych serc i umysłów, które następnie przekłada na malarskie opowieści, ezoteryczne spektakle życia, rozgrywające się pod niespokojnym niebem w cieniu tytułowych zaćmień – wyjaśnia PGS.Dodatkowo, z myślą o siedzibie Płockiej Galerii Sztuki, w której do czasu drugiej wojny światowej mieściła się mykwa, powstał cykl obrazów nawiązujących do żydowskiej historii miasta.

Katarzyna Karpowicz (ur. 1985 r.) to absolwentka krakowskiej ASP. Artystka od lat znajduje się w czołówce polskich artystów współczesnych, odnotowywana na wysokich pozycjach w rankingach „młodej sztuki”, między innymi przez prestiżowy Kompas Sztuki.

Kuratorami wystawy są Małgorzata Czyńska i Bogusław Deptuła. Wernisaż odbędzie się 16 grudnia o godzinie 18:00 w siedzibie Płockiej Galerii Sztuki (ul Sienkiewicza 36). Wystawę będzie można oglądać do 15 stycznia 2023 roku. Godziny otwarcia wystawy: poniedziałek – nieczynne, wtorek – niedziela od 10:00 do 18:00.

K.Karpowicz, Przyjaciel z dzieciństwa

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU