REKLAMA

Wystawa „Wypędzeni 1939” w nowej siedzibie POKiS

REKLAMA

Czterysta zdjęć i plakatów będzie można zobaczyć na wystawie w nowej siedzibie Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki przy ul. Tumskiej 13. Wszystkie materiały nawiązują do deportacji obywateli polskich z ziem wcielonych do Rzeszy, rozpoczęte w 1939 roku niemal natychmiast po zakończeniu działań wojennych.

PowiązaneTematy

Deportacje są pierwszym aktem polityki ludnościowej nazistów w okupowanej Europie. Polityka ta kulminowała później w obozach śmierci i Zagładzie Żydów.

Wystawa „Wypędzeni 1939” zorganizowana przez Związek Miast Polskich składa się z około czterystu fotografii i plakatów oraz dokumentów, zebranych w archiwach polskich i niemieckich, dokumentujących deportacje Polaków z terenów wcielonych do III Rzeszy oraz inne prześladowania Polaków i Żydów na tych terenach. Część z nich jest w Polsce jeszcze zupełnie nieznana. Autorami wystawy są: Jacek Kubiak, Janusz Zemer i Małgorzata Schmidt.Wystawa miała premierę w listopadzie 2009 roku (w 70. rocznicę początku wysiedleń) na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. W Płocku wystawa będzie czynna od 23 września do 11 października, od poniedziałku do piątku w godz. 12 – 15 w budynku przy ul. Tumskiej 13 (dawny Metalowiec). Grupy zorganizowane mogą się kontaktować pod nr tel. 668 253 185 lub 24 366 43 38.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA


  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU