REKLAMA

Wystawa o niezwykłej codzienności w kroplach deszczu

REKLAMA

22 maja o godzinie 18 odbył się wernisaż wystawy fotograficznej „Druga strona codzienności” Piotra Augustyniaka. W kroplach deszczu, przy leniwie błyskającym się i mruczącym niebie, widzowie chłonęli inny świat – niezwykłej codzienności.

PowiązaneTematy

Na dziedzińcu Płockiej Galerii Sztuki pojawiło się około 30 biało-czarnych zdjęć, przedstawiających codzienność, ale taką, której sobie nie uświadamiamy. Dla mężczyzn bez nóg, którzy grają w piłkę nożną, to codzienność – my patrzymy na to z podziwem. Grupa bijących się mężczyzn i walczące kruki na zdjęciu nad nimi to również codzienność – a jednak w tym zestawieniu zastanawia, zmusza do myślenia. Chłopak, który siedzi na wózku inwalidzkim i obejmuje siedzącą na nim dziewczynę nie odgrywa sceny – dla niego to codzienne życie, które dla oglądających jest niezwykłe.

Zdjęcia Piotrka Augustyniaka inspirują, zachęcają do myślenia, czasami wzruszają, czasami powodują refleksję. Nie będziemy ich wszystkich opisywać. Zobaczcie sami wystawę, którą zdecydowanie polecamy. Od 24 maja będzie można ją również oglądać na Starym Rynku przed ratuszem.Piotr Augustyniak jest członkiem Płockiego Towarzystwa Fotograficznego i Stowarzyszenia Inicjatyw Twórczych Uhuru Culture, fotografią interesuje się „od zawsze”. Zatrzymywanie w kadrze ulotnych chwil jest nie tylko jego pasją. Jako fotoreporter bacznie obserwuje to, co się dzieje wokół niego. – Twórczość Piotra Augustyniaka zawiera obfitość propozycji. Wykracza on poza obowiązki fotografa w gazecie, penetruje zjawiska społeczne, obyczajowe, religijne, subkulturowe – uważa Tadeusz Rolke, prekursor polskiej fotografii reportażowej. Ciekawość świata przyniosła Augustyniakowi nagrody i wyróżnienia w konkursach fotograficznych, m.in. kilka razy w Local Press Photo, Dostrzeżeni 2011 czy „Mój Płock”.

Więcej prac Piotra na jego STRONIE.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU