REKLAMA

Wystarczy jedno zdjęcie, aby paść ofiarą złodziei. Policjanci ostrzegają

REKLAMA

Niemal każdego dnia policjanci otrzymują zgłoszenia dotyczące włamań i kradzieży. Wielu z nich można by uniknąć, przy zachowaniu stosownej ostrożności i właściwym zabezpieczeniu swojej własności. Czasami wystarczy jedno zdjęcie w mediach społecznościowych, aby sprowokować włamanie.

Niewłaściwie zabezpieczone mieszkanie czy garaż, pozostawienie bez nadzoru wartościowych przedmiotów lub zwykła nieuwaga podczas zakupów to tylko niektóre z przyczyn włamań i kradzieży. Często sami ułatwiamy złodziejowi zadanie.

PowiązaneTematy

– Przestępcy działają w podobny sposób, sprawdzają klamki drzwi wejściowych. Jeżeli zapomnisz zamknąć drzwi na klucz, złodziej wykorzysta okazję i zabierze wszystko, co jest w jego zasięgu: cenne rzeczy i pieniądze, dokumenty, telefony czy kluczyki od samochodu – informuje asp. Krystyna Kowalska z KMP w Płocku.

Sprawcy kradzieży wykorzystują czas, kiedy wyjechałeś z domu albo przebywasz w ogrodzie lub zajmujesz się porządkowaniem przydomowej posesji. Trzeba pamiętać, że pozostawiając nawet na chwilę otwarty dom czy mieszkanie, można paść ofiarą kradzieży.

– Przestępcy obserwują twoje nawyki, a w szczególności zamieszczane przez ciebie w mediach społecznościowych zdjęcia z wyjazdów z opisami i datami. Jest to nic innego jak zaproszenie dla złodzieja. Nie publikuj i nie informuj, że na przykład aktualnie przebywasz na wakacjach z rodziną – podkreśla asp. Krystyna Kowalska.Policjanci radzą, aby nie przechowywać kosztowności, cennych antyków oraz pieniędzy w domu. Przestępcy wiedzą, gdzie ich szukać i żadna domowa skrytka nie uchroni przed kradzieżą.

Podczas korzystania ze środków komunikacji publicznej, należy zachować szczególną ostrożność zwłaszcza przy wsiadaniu i wysiadaniu. Cały czas należy kontrolować torebkę czy saszetkę, aby nie utracić ich w tłoku i ścisku.

– Nie daj się okraść! Pamiętaj, że twoje bezpieczeństwo w dużym stopniu zależy od ciebie samego – zaznaczają policjanci.REKLAMA
Kolejny Artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU