REKLAMA

Wypadki podczas egzaminu na prawo jazdy i manewru cofania

REKLAMA

W ostatniej dobie płoccy policjanci interweniowali przy dwóch wypadkach i odnotowali ponad 10 kolizji. Zatrzymali też trzech kierowców, którzy nie powinni siadać za kierownicą.

10 czerwca w Płocku doszło do dwóch wypadków. Pierwsze zdarzenie miało miejsce na ul. Małej około godziny 9. Kierowca, cofając, potrącił seniorkę.

– Policjanci wykonujący czynności na miejscu ustalili, że kierujący samochodem marki Renault, 52-latek z powiatu płockiego, podczas manewru cofania potrącił pieszą, 76-letnią płocczankę, która w wyniku zdarzenia doznała obrażeń ciała i przewieziona została do szpitala – informuje sierż. szt. Krystyna Kowalska z KMP w Płocku.

Drugi wypadek, do którego doszło tego dnia, już opisaliśmy na łamach naszego portalu. Doszło do niego podczas egzaminu na prawo jazdy w WORD przy ul. Otolińskiej o godzinie 12.30.

PowiązaneTematy

– Policjanci wykonujący czynności na miejscu ustalili, że kierująca samochodem marki Scoda, 46-latka z Kutna, wykonując zadanie egzaminacyjne, tj. manewr cofania, straciła panowanie nad pojazdem, uderzyła w barierę ochronną, następnie potrąciła pieszą, 18-latkę z powiatu sierpeckiego, która z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala – informuje sierż. szt. Krystyna Kowalska.

Wypadek podczas egzaminu na prawo jazdy. Auto wbiło się w ogrodzenie, ranna kobieta

10 czerwca policjanci odnotowali też 12 kolizji, z czego 9 miało miejsce na terenie Płocka.

W poniedziałek funkcjonariusze zatrzymali trzech kierowców, którzy nie powinni prowadzić pojazdów. Pierwszy kierowca był nietrzeźwy – policjanci zatrzymali mężczyznę, gdy jechał ul. Sienkiewicza. Drugi zatrzymany tego dnia posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, jego podróż policjanci zakończyli na ul. Targowej. Ostatni zatrzymany posiadał decyzję o cofnięciu uprawnień do prowadzenia pojazdów, tego kierowcę policjanci zatrzymali w Cekanowie na ul. Wiejskiej.

Gdzie radar?

11 czerwca policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego będą pełnić służbę w radiowozie nieoznakowanym z videorejestratorem w godzinach 11-19 na trasie: Płock – obwodnica Płocka – Rogozino.