Wypadek z ciągnikiem. Świadkowie twierdzą, że nie był oświetlony

0

Wątpliwości budzi jeden z wypadków minionego weekendu, w Psarach, o którym już pisaliśmy. Świadkowie twierdzą, że ciągnik, z którym zderzyło się jedno z aut, nie był oświetlony.

Przypomnijmy, do wypadku w Psarach (gm. Drobin) doszło 15 października ok. godz. 18.30. – Policjanci na miejscu wstępnie ustalili, że kierujący samochodem ford mondeo, 63-letni mieszkaniec Mławy, uderzył w tył ciągnika rolniczego, który skręcał w prawo na teren swojej posesji – wyjaśniał nam Krzysztof Piasek, rzecznik płockiej policji. – W wyniku uderzenia, ford przemieścił się na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się z samochodem kia ceed, którym kierował 63-letni mieszkaniec Lidzbarka Warmińskiego. W związku ze zdarzeniem, dwie osoby – kierujący fordem i kierujący ciągnikiem, 56-letni mieszkaniec powiatu płockiego, zostały przewiezione do szpitala.

Tymczasem od naszego czytelnika otrzymaliśmy informację, że faktycznie ford mondeo uderzył w ciągnik, jednak ciągnik ten nie posiadał niezbędnego oświetlenia i był kompletnie niezauważalny. – Uderzenie nastąpiło w  tył ciągnika (a właściwie w kopaczkę, którą ciągnął za sobą), zatem nie mógł on skręcać, bo dostałby w bok. Nawet jeśli zamierzał wkrótce wykonać ten manewr, to i tak był niewidoczny z powodu braku oświetlenia – tłumaczy uczestnik zdarzenia.

– Ciągnik owszem, poruszał się z siewnikiem, natomiast informacje pochodzące od świadków zdarzenia, dotyczące oświetlenia ciągnika rolniczego i siewnika są sprzeczne – informuje rzecznik płockiej policji. – Jedni świadkowie informowali o tym, że ciągnik miał oświetlenie, inni twierdzili, że nie był on oświetlony – wyjaśnia.

Wypadek na DK60. Ranne osoby [aktualizacja]

 

Podziel się.

Patronat i artykuły sponsorowane w PetroNews.pl


Warto Przeczytać

Płocki Styl PlockiStyl9

Nasza stylistka Sandra Panuś ponownie wyruszyła na ulice Płocka, aby wybrać osoby, którym jeszcze zimowa,…


Ostatnie Informacje

Konkursy
Rozdajemy Lekkie Ciacho!

Specjalnie dla czytelników PetroNews, Lekkie Ciacho, które dostarcza płocczanom pyszne desery bez cukru, przekazuje swoje wypieki do spróbowania. Wystarczy przyjść…