Zarówno wydarzenie na portalu społecznościowym, jak i konto organizatorki protestu przeciwko PKN Orlen zostało zablokowane. Nie znamy jeszcze powodu tego stanu rzeczy, wiemy jednak, że płocczanie nie poddają się. Powstała już strona internetowa, na której publikowane będą wszystkie informacje, dotyczące organizowanego za tydzień protestu.

Przypomnijmy, wydarzenie na portalu społecznościowym założyła Agata Liberacka, jak sama pisze – płocczanka, matka, która martwi się o zdrowie i życie dzieci.

– Czas powiedzieć dość! Ile jeszcze będziemy znosić ciągłego podtruwanie nas, a w szczególności naszych dzieci? Czy przed wyjściem na spacer z dzieckiem, musimy sprawdzać poziom toksycznych substancji w powietrzu? Czy niedługo będziemy musieli zakładać maski? Ilu z nas musi jeszcze umrzeć? Ilu z nas dostanie jeszcze raka? Dość!!! Czas przestać bać się o swoje zdrowie. Nie chcemy żyć w regionie, w którym jest największy odsetek umieralności na raka! Mówimy Orlenowi NIE! – pisała na stronie wydarzenia.

Pisała, ponieważ po tym, kiedy udział w wydarzeniu zadeklarowało około 2 tys. płocczan, zarówno wydarzenie, jak i konto organizatorki zostało zablokowane. Tym samy zniknęły wszystkie wpisy płocczan w tym temacie. Jak to się stało? Ktoś musiał zgłosić to wydarzenie do administratorów, gdyż Facebook sam z siebie takich wydarzeń nie blokuje. Zgłoszenie jest na razie analizowane przez administratorów, którzy zadecydują, czy konto pani Agaty zostanie usunięte czy odblokowane.

Pomimo tego, płocczanie nadal planują organizację protestu. Wyznaczona jest już data i godzina – 25 października o godzinie 16. Miejsce spotkania to plac przed ratuszem. Z informacji, które przeczytaliśmy przed zablokowaniem konta wynika, iż będzie zaplanowany przemarsz, który organizatorzy chcą dzisiaj zgłosić w urzędzie miasta. Uczestnicy mają mieć na sobie białe maseczki. Jednak ostateczne informacje na temat protestu będą przekazywane na bieżąco na stronie protestplock.pl.

AKTUALIZACJA

17 października około godz. 16 konto organizatorki oraz wydarzenie na Facebooku zostało odblokowane.

“Mówimy Orlenowi NIE!” – płocczanie organizują szary protest

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Warto Przeczytać

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji