REKLAMA

Wykopano dziury w nowym asfalcie – list czytelnika

REKLAMA

– Jako kierowca, wielokrotnie przejeżdżam w Płocku ul. Szpitalną (od Szpitala na Winiarach do Brwilna) i jestem świadkiem niszczenia asfaltu na nowo wyremontowanej ulicy – pisze nasz czytelnik. – W trzech miejscach wykopano ogromne dziury, oznaczono zwężenia i tyle – dodaje. Z jakiego powodu zniszczono nową nawierzchnię ulicy?

Płocki kierowca, który napisał do nas z prośbą o wyjaśnienie tej sytuacji, zauważył, że pomimo wyremontowania w ubiegłym roku ulicy Szpitalnej, teraz po drodze nadal nie można bezpiecznie się poruszać. – Po wielu, wielu latach stary asfalt został zdarty, ułożono nowy, gładki asfalt, co wyjątkowo cieszy wszystkich kierowców jeżdżących tą ulicą regularnie, wykonano odwodnienie, wybudowano ładne chodniki, itp. wszystko super i poprawnie – wyjaśnia czytelnik, dodając: – Natomiast od kilku miesięcy na ul. Szpitalnej nowy, gładki asfalt w trzech miejscach został skuty, wykopano ogromne dziury do dzisiaj nie naprawione, oznaczono zwężenia i tyle (prawdopodobnie czyszczone są studzienki ściekowe). Kierowca zauważył również, że dziury zostały wykopane w tych samych miejscach, gdzie przed remontem były największe doły i nierówności, spowodowane zapadającymi się studzienkami.

– Jestem przekonany, że nawet po zakończeniu prac i załataniu tych dziur, droga nigdy nie będzie tak gładka i równa w tych miejscach, jak była tuż po remoncie. Po najbliższej zimie, na wiosnę znów w tych samych miejscach będą zapadać się studzienki i będzie jak przed remontem, jako kierowca jestem o tym przekonany na 100 procent – pisze czytelnik, wyraźnie tym zdenerwowany.

Mężczyzna pyta przy tym, czy nie można było skoordynować czasowo tych prac, tj. najpierw naprawić infrastrukturę podziemną, typu: ścieki, woda, prąd, a na końcu wylać asfalt? Takie pytanie zadaliśmy w Urzędzie Miasta Płocka.

[pullquote]- Jestem przekonany, że nawet po zakończeniu prac i załataniu tych dziur, droga nigdy nie będzie tak gładka i równa w tych miejscach, jak była tuż po remoncie… – czytelnik[/pullquote]

– Swoje prace w infrastrukturze podziemnej na ul. Szpitalnej wykonują obecnie Wodociągi Płockie – wyjaśnił nam Konrad Kozłowski z Zespołu Medialnego ratusza. – Taki zakres prac, to efekt ustaleń i koordynacji zadań z 2013 r. między MZD a Wodociągami Płockimi – dodał. Jak się okazuje, powodem takiego rozwiązania sprawy były względy techniczne i inwestycje Wodociągów Płockich, które nie mogły przeprowadzić swoich prac w terminie, który był konieczny dla wykorzystania środków zewnętrznych przez Gminę Miasto Płock, Wodociągi Płockie i Miejski Zarząd Dróg.

– Realizowane obecnie prace na komorach sanitarnych na ul. Szpitalnej mają bezpośredni związek z inwestycjami w rejonie osiedla Winiary, prowadzonymi w ramach projektu dofinansowanego z Unii Europejskiej pod nazwą „Uporządkowanie gospodarki ściekowej na terenie miasta Płocka” i zostały zaplanowane wcześniej. Możliwy do wykonania przez Wodociągi zakres prac infrastrukturalnych w ul. Szpitalnej został zrealizowany w 2013 r. Obecnie trwa kolejny etap robót, związany z renowacją komór kolektora ściekowego pompującego 20.000 m3 ścieków na dobę do oczyszczalni w Maszewie – tłumaczył Konrad Kozłowski.Dzięki takiemu sposobowi podzielenia inwestycji, Miejski Zarząd Dróg pozyskał środki na remont ul. Szpitalnej w 2013 r. z rezerwy subwencji ogólnej w kwocie 1.853.100 zł, bez których remont 1,5 km odcinka ulicy nie byłby w ogóle możliwy w najbliższych latach. Przypomnijmy, że remont ulicy Szpitalnej na osiedlu Winiary był realizowany w ramach jednego zadania z ul. Kutnowską na osiedlu Góry. Całkowity koszt remontu obu ulic wyniósł 3.612.239,35zł brutto. W imieniu Gminy-Miasta Płock modernizację zrealizował Miejski Zarząd Dróg. Wykonawcą prac drogowych była firma „DARBUD Dariusz Jarzyński” z Białej k/Płocka. W ramach drugiego zadania realizowanego na ul. Szpitalnej wybudowano chodnik. W 2014 r. wzdłuż ul. Szpitalnej powstanie także droga rowerowa.

[pullquote]Dzięki takiemu sposobowi podzielenia inwestycji, Miejski Zarząd Dróg pozyskał środki na remont ul. Szpitalnej w 2013 r. z rezerwy subwencji ogólnej w kwocie 1.853.100 zł, bez których remont 1,5 km odcinka ulicy nie byłby w ogóle możliwy w najbliższych latach – Urząd Miasta Płocka[/pullquote]

– Obawy Państwa czytelnika są całkowicie bezzasadne, a realizowane zadanie przez Wodociągi Płockie jest właśnie efektem koordynacji i planowania prac przez Wodociągi Płockie i MZD z wielomiesięcznym wyprzedzeniem. Taki sposób realizacji zadań inwestycyjnych przez różne podmioty pozwolił także uniknąć całkowitego zamkniecie ul. Szpitalnej na długi okres czasu – twierdzi ratusz. Konrad Kozłowski zapewnia także, że  nawierzchnia jezdni ul. Szpitalnej zostanie wzmocniona i przywrócona do właściwego stanu w miejscu prowadzenia prac na komorach sanitarnych.

Czy takie wyjaśnienie dotrze do kierowców? W tej chwili ich opinie są jednoznaczne. – Dodam tylko, że przejeżdżając przez ten odcinek i słyszę na CB radiu płockich kierowców, klnących co to za „myślący inaczej” (to jedno z delikatnych określeń) wymyślił niszczenie nowo wylanego asfaltu na tej drodze lub kto wymyślił, żeby stare studzienki zastąpić nowymi w tych samych miejscach, tj. np. na środku danego pasa, wiedząc, że przed remontem te studzienki się zapadały i będzie powtórka z rozrywki, to jest nowy remont za kilka lat – pisze czytelnik. Płoccy kierowcy pytają także, czy nie można było przenieść studzienek np. metr poza jezdnię na chodnik lub na pobocze? Wówczas nawet na czas ich ponownego remontu nie trzeba by było zrywać nowego asfaltu czy ograniczać ruch do jednego pasa, a spokojnie naprawiać na chodniku czy poboczu.

Na uspokojenie jednak podamy dobrą informację – do soboty, 30 sierpnia, Wodociągi Płockie mają zakończyć prace na komorach sanitarnych na ul. Szpitalnej na odcinku od Medycznej do granic miasta.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

  1. radomik says:

    Miałem to samo zrobić, ale Pan zrobił to wcześniej. I chwała mu za to.

    Bardzo dobrze napisane. TO jest skandal!!! Wodociągi płockie jak zwykle spóźnione. Piękna, naprawde piękna droga wyremontowana, studzienki elegancko obsadzone, ale cóż? Wodociągi płockie robią swoje i niszczą świeżą jezdnię, bo nie mogły się wcześniej dogadać. To jest właśnie Polska cała nasza.Ręce opadły do samej gleby…

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU