Płocki Teatr Dramatyczny zaprasza publiczność na nową odsłonę spektaklu „Sam, czyli przygotowanie do życia w rodzinie”.
Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku ogłosił wielki powrót spektaklu „Sam, czyli przygotowanie do życia w rodzinie” w reżyserii Marka Mokrowieckiego. Wznowienie spektaklu jest filarem inicjatywy na rzecz lokalnej społeczności w Płocku realizowanej w sezonie 2025/2026.
Reklama
„Rodzina to nie jest coś, co się ma. To coś, co się buduje. Codziennie. Nawet jeśli czasem brakuje instrukcji obsługi”.
Tematyka sztuki została wybrana w konsultacji z młodzieżą, nauczycielami i pedagogami, aby jak najlepiej odpowiadać na współczesne zagrożenia i potrzeby młodych ludzi.
– Sam ma trzynaście lat, świetny słuch i… dość skomplikowaną sytuację rodzinną. Jego rodzice się rozwodzą, tata znajduje nową partnerkę, mama szuka szczęścia u boku kogoś innego, a w szkole, jak to w szkole, trzeba przetrwać lekcje chemii i pierwsze porywy serca – opisuje Teatr Dramatyczny w Płocku.
„Sam, czyli przygotowanie do życia w rodzinie” to jedna z najważniejszych współczesnych sztuk dla młodzieży. Maria Wojtyszko z niezwykłą czujnością i humorem portretuje świat nastolatka, który w gąszczu oczekiwań dorosłych próbuje odpowiedzieć na pytanie: kim właściwie jestem? To spektakl o buncie, potrzebie akceptacji i o tym, że każda rodzina – choćby najbardziej nietypowa – może być bezpiecznym portem.
Dlaczego musisz to zobaczyć?
Prawda zamiast morałów: Tu nikt nie mówi młodzieży, jak ma żyć. Zamiast tego pokazujemy świat takim, jakim jest – czasem śmiesznym, czasem trudnym, ale zawsze wartym przeżycia.
Most pokoleniowy: Idealna propozycja na wspólne wyjście rodzica z nastolatkiem. Spektakl staje się doskonałym pretekstem do rozmowy o sprawach, które na co dzień trudno ubrać w słowa.
Ważne tematy: Aktorzy poruszają kwestie zdrowia psychicznego, relacji rówieśniczych, hejtu i budowania własnej wartości.
Teatr Dramatyczny w Płocku zaprasza na najbliższe spektakle otwarte:
- 7 lutego 2026 (sobota), godz. 19:00
- 8 lutego 2026 (niedziela), godz. 16:00
Dla szkół i grup zorganizowanych
W ramach projektu teatr oferuje również spektakle dedykowane szkołom z Płocka i okolic ze specjalnymi, promocyjnymi cenami biletów w ramach programu „Kulturalna szkoła na Mazowszu”. Dzięki tej inicjatywie Samorządu Województwa Mazowieckiego, uczniowie mogą skorzystać z naszej oferty kulturalnej za symboliczną 1 zł od osoby.
– To doskonała okazja, by połączyć edukację z wyjściem do teatru bez obciążania budżetu rodziców. Po każdym z tych spektakli zapraszamy zainteresowane grupy na krótkie spotkanie poświęcone wyzwaniom współczesnej młodzieży – dodaje Teatr Dramatyczny w Płocku.
Najbliższe spektakle szkolne:
- 10 lutego 2026 (wtorek), godz. 09:00 i 12.00
- 11 lutego 2026 (środa), godz. 10:00 i 12.30
- 12 lutego 2026 (czwartek), godz. 10:00
- 13 lutego 2026 (piątek), godz. 10:00
Rezerwacje: Biuro Obsługi Widza pod numerem telefonu 24 262 48 40, 24 266 38 08, lub adresem e-mail biuro-widza@teatrplock.pl
Realizacja projektu jest możliwa dzięki zaangażowaniu ORLEN SA – Mecenasa Teatru. Wsparcie to pozwala teatrowi łączyć wysoką jakość artystyczną z misją edukacyjną i społeczną odpowiedzialnością. Dzięki mecenatowi ORLEN SA, Teatr Dramatyczny w Płocku może aktywnie wspierać dobrostan psychiczny i integrację mieszkańców Płocka, oferując przestrzeń do refleksji nad najważniejszymi wartościami.

























![Hejt boli naprawdę. Młodzież ze Staszica o przemocy słownej [PODCAST]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/02/staszic_hejt-360x180.jpeg)
![Akademia Wodorowa ORLEN rusza z czwartą edycją [FILM, FOTO]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/02/AkademiaH2_2026-29-360x180.jpg)


![Czy szkoła przygotowuje do życia? Młodzież zabrała głos [PODCAST]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/02/staszic-360x180.jpeg)







![Książulo w schroniskach i… w Sierpcu [FILM]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/03/ksiazulo_psy-360x180.jpg)





![Pobiegli tropem historii. Bieg „Tropem Wilczym” w Radotkach [FILM, FOTO]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/03/tropem_wilczym2026-360x180.jpeg)




![ORLEN Stadion oficjalnie otwarty. Wiceprezes ORLENU przewidział wynik inauguracyjnego meczu! [FILM, ZDJĘCIA]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2023/09/stadion-17-360x180.jpg)











