Rozstrzygnięto konkurs na najładniejszą kartkę świąteczną w naszym mieście. O uznanie jury walczyło kilkuset młodych artystów z Płocka.
Tegoroczny konkurs był naprawdę bardzo oblegany. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbyło się w poniedziałek, 15 grudnia, w Młodzieżowym Domu Kultury. Dwudziesta druga edycja okazała się pomyślna dla sześcioletniego Mateusza Kijka, którego kartka pokonała aż pięćset innych prac.
W zmaganiach wzięły udział dzieci z czterdziestu placówek miejskich. Głos decydujący w tej sprawie miało jury, w składzie: Zofia Zaremba – artysta plastyk, przewodnicząca jury, Monika Maron-Kozicińska – kierownik Oddziału Informacji Miejskiej Urzędu Miasta Płocka, Litosława Koper – dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury oraz Jacek Znyk – plastyk, koordynator konkursów plastycznych MDK.
Zwycięzca odebrał nagrodę z rąk Marka Bębenisty, dyrektora Wydziału Edukacji i Kultury. Poza sześcioletnim triumfatorem, nagrody otrzymało aż dwudziestu laureatów tego konkursu, w wieku od 4 do 15 lat.
Grupa wiekowa 4-7 lat
Wyróżnienia:
– Julia Ostrowska, lat 5, Miejskie Przedszkole nr 3
– Krystian Szyliński, lat 6, Miejskie Przedszkole nr 11
– Julita Cisowska, lat 4, Miejskie Przedszkole nr 11
– Weronika Orzeł, lat 7, Młodzieżowy Dom Kultury w Płocku.
Nagrody:
– Julia Szymańska, lat 5, Miejskie Przedszkole nr 11
– Wiktoria Lewińska, lat 6, Szkoła Podstawowa nr 23
– Klaudia Czerw, lat 5, Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki
– Jakub Wiśniewski, lat 5, Miejskie Przedszkole nr 13.
Grupa wiekowa 9-11 lat
Wyróżnienia:
– Bartosz Frąckiewicz, lat 10, Szkoła Podstawowa nr 6
– Liwia Buczek-Zaremba, lat 10, Szkoła Podstawowa nr 6
– Maja Bieńkowska, lat 9, Młodzieżowy Dom Kultury w Płocku.
Nagrody:
– Hanna Buczek, lat 11, Szkoła Podstawowa nr 3
– Weronika Zajączkowska, lat 11, Szkoła Podstawowa nr 6
– Oliwia Zawadzka, lat 10, Szkoła Podstawowa nr 3
– Oskar Sudomir, lat 8, Młodzieżowy Dom Kultury
Grupa wiekowa 12-15 lat
Wyróżnienia:
– Natalia Adamska, lat 14, Gimnazjum nr 6
– Anna Komola, lat 12, Szkoła Podstawowa nr 6
– Eliza Ogińska, lat 13, Młodzieżowy Dom Kultury
Nagrody:
– Iga Śliwińska, lat 13, Gimnazjum nr 8
– Kaja Duszak, lat 13, Młodzieżowy Dom Kultury.
Prace konkursowe możemy zobaczyć na wystawie w Młodzieżowym Domu Kultury.
fot. Urząd Miasta Płocka



![Wojsko w Płocku. Trwają Wojskowe Targi Służby i Pracy [FILM, ZDJĘCIA]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/04/wojsko_a-1-120x86.jpg)

![„Rozkminy przy kawie”. Subkultury: bunt, tożsamość i poszukiwanie „swoich” [PODCAST]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/04/rozkminy2-120x86.jpeg)







![Wojsko w Płocku. Trwają Wojskowe Targi Służby i Pracy [FILM, ZDJĘCIA]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/04/wojsko_a-1-360x180.jpg)





![Młodzież pomaga młodzieży. Trwa pilotaż wsparcia rówieśniczego [PODCAST]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/04/julita-360x180.jpeg)


![Kto zapłaci za zmiany w lokalnej edukacji? [LIST RODZICÓW]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/04/przedszkole_rodzice-360x180.jpg)


![Wolontariusze ORLENU posadzili las w Łącku [FILM, ZDJĘCIA]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/04/orlen_las-27-360x180.jpg)
![Zrobili film o płockim „Pałacu cudów”. Jak wygląda obecnie? [FILM]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/04/palac_cudow-360x180.jpg)







![Maraton życia i… książek. Tomasz Kominek o aktywności fizycznej i umysłowej [PODCAST]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/04/tomasz_kominek1-360x180.jpeg)





![PSL rozmawia o Polsce w Płocku. Kolej, S10, uniwersytet, wojsko… [FOTO]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/03/PSL_30032026-2-360x180.jpg)



