REKLAMA

Wybory w Drobinie znów przełożone?

REKLAMA

Główny Inspektor Sanitarny rekomenduje przełożenie daty przedterminowych wyborów wójtów i burmistrzów, a także wyborów uzupełniających do rad gmin. Jeśli rząd przychyli się do tej opinii, wybory w Drobinie odbędą się dopiero w czerwcu.

Przypomnijmy, że ze względu na epidemię koronawirusa w Polsce, Główny Inspektor Sanitarny rekomendował już dwukrotnie przesunięcie daty przedterminowych wyborów wójtów i burmistrzów oraz wyborów uzupełniających do rad gmin.

– Pomimo tendencji schyłkowej trzeciej fali zachorowań na SARS-CoV-2 oraz prognozy poprawy sytuacji w najbliższych tygodniach, ciągle należy brać pod uwagę dynamicznie zmieniającą się sytuację i ryzyko wzrostu zachorowań – w szczególności pod kątem pojawiania się nowych wariantów koronawirusa – informuje GIS.Podkreśla także, iż biorąc pod uwagę sytuację epidemiczną w kraju, obostrzenia zdejmowane są ostrożnie, po gruntownej analizie epidemiologicznej w zestawieniu z sytuacją społeczno-ekonomiczną w kraju. Stąd w opinii Głównego Inspektora Sanitarnego, przedterminowe wybory samorządowe należy przełożyć z powodu wciąż nieustabilizowanej sytuacji epidemicznej.

– Zalecanym rozwiązaniem jest przełożenie wszelkich przedsięwzięć wyborczych na drugą dekadę czerwca 2021 r. – podsumowuje GIS.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU