
Prawo i Sprawiedliwość podało listę kandydatów do Sejmu z okręgu płocko-ciechanowskiego. Wiadomo też, kto będzie kandydował do Senatu z ramienia tej partii w naszym okręgu.
W sobotę, 2 września br. odbyła się konferencja prasowa Prawa i Sprawiedliwości, podczas której senator Marek Martynowski przedstawił kandydatów do Sejmu z okręgu nr 16. Pierwsza siódemka przedstawia się następująco:
- Liderem listy został Kamil Bortniczuk, minister sportu i turystyki.
- Drugie miejsce na liście zajął Maciej Małecki, wiceminister aktywów państwowych.
- Na trzecim miejscu znalazł się Maciej Wąsik, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji.
- Czwarte miejsce na liście to płocczanka i wieloletnia płocka radna, Wioletta Kulpa, przewodnicząca klubu Prawa i Sprawiedliwości w Płocku.
- Piąte miejsce zajęła posłanka Anna Cicholska.
- Szóste miejsce to Rafał Romanowski, wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi.
- Siódemkę na liście otrzymał Jacek Ozdoba, wiceminister klimatu i środowiska.
Kolejne miejsca to: Jolanta Karpińska, członek zarządu powiatu mławskiego, Jacek Cecelski, pełnomocnik PiS powiatu żuromińskiego, Paweł Kalinowski, burmistrz Gostynina, Krzysztof Dziwisz, starosta powiatu żyrardowskiego, Kamil Różański, radny powiatu sierpeckiego i prezes OSP, Martyna Kozicka, powiat przasnyski, Małgorzata Góralczyk, dyrektor szkoły podstawowej w Przasnyszu, Wojciech Krajewski, radny miasta Mława, Małgorzata Purcelewska, dyrektor szkoły podstawowej w Sikorzu, szefowa klubu radnych PiS powiatu płockiego, a listę zamyka Paweł Kolczyński, wiceprezes PERN, wieloletni radny Miasta Płocka.

Do Senatu w okręgu nr 38 o reelekcję ubiega się Marek Martynowski, natomiast w okręgu nr 39 – starosta przasnyski Krzysztof Bieńkowski.
– Przedstawiamy naszą bardzo silną drużynę w okręgu 16 – powiedział podczas konferencji prasowej minister Kamil Bortniczuk. Jest tu bardzo dużo przedstawicieli rządu, dużo samorządowców różnego szczebla. Jest siedmiu parlamentarzystów i nie jest to przypadek. Celujemy w siedem mandatów do Sejmu – zapowiadał minister.
Zapewnił, że Prawo i Sprawiedliwość chce poprawić ostatni wynik, kiedy do do Sejmu trafiło z okręgu płocko-ciechanowskiego sześciu parlamentarzystów. Mówił o wzmocnieniu bezpieczeństwa Polski, zwłaszcza w obliczu wojny za wschodnią granicą. Podnosił też fakt sprzeciwu wobec przymusowej relokacji, a także toczącej się wojny hybrydowej i przedstawianiu przez niektórych polityków kłamstw jako prawdy i na odwrót.
– Wiem, że macie nienajlepsze doświadczenia z kandydatami, którzy nie pochodzą z tego okręgu. Z Platformy Obywatelskiej jest jeden kandydat, który przedstawia się jakby był stąd, chociaż tutaj nie jest. Ja zobowiązuję się, że będę w każdej gminie tego okręgu – podkreślał lider listy.

Minister Maciej Małecki zaznaczał natomiast, że jeszcze nigdy tak duże pieniądze nie trafiały do Płocka i okręgu płockiego.
– Udowodniliśmy, że tym różnimy się od naszych oponentów, że dotrzymujemy słowa. Dostrzegamy mniejsze regiony i nadrabiamy zaległości. Ktoś, kto mieszka w takim mieście jak Płock, Sochaczew czy Żyrardów, ma prawo do równie dobrego życia, jak mieszkańcy Warszawy czy innych większych miast – mówił minister Maciej Małecki.
Jak podkreślił, już teraz słychać głosy opozycji o konieczności sprzedaży Orlenu.
– Nie ma na to naszej zgody. Musimy bronić Orlen przed tymi, którzy wyprzedawali spółki Skarbu Państwa – powiedział stanowczo wiceminister aktywów państwowych.
Wiceminister Maciej Wąsik mówił, że nadchodzi czas rozliczeń, któremu od poddaje się z pewnością dobrze wykonanej pracy.
– Przeprowadziłem przez Sejm dziewięć dużych ustaw przy dużym hałasie ze strony opozycji. Wśród nich była ustawa modernizacyjna, ustawa o Centralnym Biurze Zwalczania Cyberprzestępczości, ustawa o Ochotniczych Strażach Pożarnych czy chyba najważniejsza, ustawa o budowie zapory na granicy z Białorusią – wymieniał wiceminister Wąsik.

W dniu wyborów, 15 października, lokale wyborcze w Płocku będą czynne w godzinach 7-21. Wyborcy zameldowani na pobyt stały na obszarze miasta Płocka są z urzędu ujmowani w stałym obwodzie głosowania, właściwym dla adresu zameldowania na pobyt stały. Miasto podzielone jest na tzw. stałe obwody głosowania. Do każdego z obwodów głosowania przypisane są konkretne ulice z numerami budynków. Podział miasta na obwody głosowania został dokonany przez Komisarza Wyborczego w Płocku.
Udział w głosowaniu może wziąć obywatel polski, który:
- w dniu wyborów kończy 18 lat, posiada prawa wyborcze, jest wpisany do spisu wyborców przygotowanego do tego głosowania,
- nie jest pozbawiony praw wyborczych orzeczeniem sądu,
- nie jest ubezwłasnowolniony,
- nie został pozbawiony praw wyborczych prawomocnym orzeczeniem Trybunału Stanu.
Głosować w Płocku może wyborca ujęty w spisie wyborców sporządzanym dla stałego obwodu głosowania
- zameldowany na pobyt stały na terenie Płocka,
- stale zamieszkujący na terenie Płocka, na własny wniosek ujęty w Centralnym Rejestrze Wyborców w stałym obwodzie głosowania właściwym dla miejsca stałego zamieszkania,
- nigdzie niezamieszkały, stale przebywający na terenie Płocka, ujęty na własny wniosek w Centralnym Rejestrze Wyborców w stałym obwodzie głosowania na obszarze miasta Płocka.
Wyborca czasowo przebywający w Płocku w dniu wyborów, może wziąć udział w głosowaniu w Płocku, jeżeli złoży jednorazowy wniosek o zmianę miejsca głosowania. Wniosek należy złożyć w okresie od 1 września do 12 października do urzędu gminy właściwego dla wybranego stałego obwodu głosowania na obszarze gminy, w której wyborca przebywać będzie w dniu wyborów.
Korespondencyjnie głosują wyborcy, którzy najpóźniej w dniu wyborów kończą 60 lat oraz wyborcy z orzeczoną niepełnosprawnością w stopniu umiarkowanym lub znacznym, bez ograniczenia wieku. Do 2 października będą przyjmowane zgłoszenia zamiaru głosowania korespondencyjnego przez wyborców niepełnosprawnych, w tym za pomocą nakładek na karty do głosowania sporządzonych w alfabecie Braille’a, oraz przez wyborców, którzy najpóźniej w dniu głosowania kończą 60 lat.
Wyborcy przebywający za granicą i posiadający ważne polskie paszporty ujmowani są w spisie wyborców sporządzanym przez konsula. Wpis następuje na podstawie wniosku wyborcy wniesionego do 5 dnia przed dniem wyborów do właściwego terytorialnie konsula. Wykaz polskich placówek dyplomatycznych, w których utworzone zostaną komisje wyborcze publikuje Państwowa Komisja Wyborcza na swojej stronie internetowej https://pkw.gov.pl.
Szczegółowe informacje, akty prawne oraz dokumenty do pobrania są dostępne i aktualizowane na bieżąco w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Płocka w zakładce Wybory do sejmu RP i Senatu RP.

czy Wonsik przyleciał helikopterem..? hahaahaha
Jakos nie zauwazylam, zeby sie rodzilo mniej dzieci, wrecz przeciwnie….coraz wiecej widac rodzina × 3…..ale 800 plus bedzie….
kretynko?
To są oficjalne dane statystyczne których nie podważa nawet twoja złodziejska władza.
Nsjwiększym zagrożeniem dla Polski jest Grupa Kaczora a nie jakaś Grupa Wagnera czy innego Bacha!
Długa kolejka do koryta. Majątki na żony już poprzepisywane? XD
spadochroniarz Bortniczak, co pewnie nawet nie wie dokąd go właśnie przywieźli w teczce i inne zakazane gęby pchające się do koryta. Kulfie nawet mało orlenowskich srebrników…
Pamiętaj polski obywatelu – teraz i zawsze : PlERDOL Pis !
Zagłosuje na PiS.
Wiesz dlaczego?.
Nie zagłosowanie na PiS to układ faszystow. Rosją i kolejny rudy rozbiór Polski
Teraz żyjemy jak ludzie. Wollni zamożni i ogarnięci a za ryżego to upiorna wizja.
Każdy kto nie zagłosuje na PiS po prostu jest tępy i podatny na propagandę jak debil spod żabki.
gowno mnie obchodzi na kogo zaglosujesz, ale Pis to po Konpederacji najbardziej antypolska partia i piata kolumna Kremla.
Przypomne tylko, że dzieki „polityce prorodzinnej” Pisu , pod naciskiem kleru i organizacji „prolife” rodzi się najmniej Polaków od czasów wojny!!! a ci co się rodza będą spłaca zadłużenie powstałe przez 8 ostatnich lat.
To tylko jeden z przykładów antypolskiej działalności „rządu”