REKLAMA

Wrocław gospodarzem Konferencji Muzycznej Audioriver

REKLAMA

Trzecia edycja Konferencji Muzycznej Audioriver odbędzie się 13 kwietnia 2013 we Wrocławiu – ogłosili organizatorzy płockiego festiwalu. Wydarzenie odbędzie się na Uniwersytecie Wrocławskim i zostało objęte honorowym patronatem rektora uczelni oraz marszałka województwa dolnośląskiego.

Wrocław to kolejne miasto – po Warszawie i Poznaniu – w którym odbędzie się Konferencja Muzyczna Audioriver. Jest ona częścią większego projektu o nazwie Rynek Niezależny, którego celem jest wspieranie biznesowej strony sceny alternatywnej: pomoc w kształceniu profesjonalistów, ustalanie dobrych praktyk i tworzenie forum do wymiany doświadczeń. Podczas pierwszej edycji konferencji, która odbyła się w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, rozmawiano m.in. o sponsoringu wydarzeń muzycznych i managemencie artystów. Druga edycja, zorganizowana na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, poruszyła kwestie organizacji festiwali oraz kondycji polskiej sceny klubowej. Oba te wydarzenia przyciągnęły setki osób.

Czego zaś będą dotyczyć spotkania w nowym gmachu Biblioteki Uniwersyteckiej we Wrocławiu? – Na całodzienną Konferencję złożą się dwie debaty, jeden wykład oraz jeden warsztat – mówi rzecznik prasowy Audioriver, Łukasz Napora. – Dyskusje dotyczyć będą dwóch bardzo ważnych tematów, a mianowicie sytuacji kobiet na scenie elektronicznej oraz roli wytwórni muzycznych na dzisiejszym rynku. Warsztat będzie dotyczył pozyskiwania środków unijnych na wydarzenia kulturalne, a wykład zabierze nas w przeszłość – gdzieś do początków muzyki elektronicznej.Konferencja odbędzie się w godzinach 11-19 w nowym gmachu Biblioteki Uniwersyteckiej przy ul. Joliot-Curie we Wrocławiu. Całodzienne spotkanie zakończy się oficjalnym afer party, które rozpocznie się o 22. Wystąpi na nim zagraniczna gwiazda muzyki elektronicznej, wspierana przez bohaterki dyskusji o kondycji kobiet na dzisiejszej scenie. Pełny program zostanie podany już niebawem. Wówczas ruszy też sprzedaż biletów.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU