REKLAMA

WOŚP w powiecie – rekord pobity

REKLAMA

Mieszkańcu powiatu płockiego podczas 23. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy okazali się szczodrzy. 241 wolontariuszy zebrało ponad 161 tysięcy złotych.

Główny sztab WOŚP w powiecie płockim działał przy Urzędzie Gminy w Bodzanowie, a tworzyły go gminy: Bodzanów, Bulkowo, Słupno, Radzanowo, Miasto i Gmina Wyszogród oraz Domy Pomocy Społecznej w Brwilnie, Koszelewie, Goślicach, „Nad Jarem” w Nowym Miszewie, Zakrzewie, Wyszogrodzie i Zespół Szkół Specjalnych w Goślicach. Łącznie zebrano 161.716,75 złotych, natomiast ze zbiórek do puszek 241 wolontariuszy, sprzedaży i wolnych wpłat na koncerty do banku PEKAO SA przekazano 85.211,61 zł.

PowiązaneTematy

Jak informuje Starostwo Powiatowe w Płocku, w każdej gminie odbywał się koncert, urozmaicany występami dzieci i młodzieży, sprzedażą przedmiotów przekazanych na licytację przez ofiarodawców, pokazy ratownictwa medycznego itp.

Najwięcej udało się zebrać w Gminie Bodzanów – 21.935,43 zł i w Gminie Słupno – 21.920,01 zł. Do przekazanej na WOŚP kwoty 16.260,56 zł dołożyło Miasto i Gmina Wyszogród, Gmina Bulkowo – 14.938,97 zł, Gmina Radzanowo – 9.115,18 zł, natomiast Domy Pomocy Społecznej (oprócz Miszewa, które jest dołączone do Gminy Bodzanów) – 1.041,46 zł.

Pozostałe Gminy również uczestniczyły w WOŚP, zakładając własne sztaby. W Bielsku 4. raz prowadzono zbiórkę. Uczestniczyło w niej 15 wolontariuszy, w tym 9 druhów z jednostek OSP Bielsk, OSP Gilino, OSP Ciachcin, OSP Goślice oraz dzieci i młodzież szkolna z Bielska. Na konto WOŚP przekazano 7.447,14 zł. Finał tradycyjnie rozpoczął IV Turniej Piłki Siatkowej, w którym udział wzięło 10 drużyn, a wpisowe za udział w turnieju również trafiło do puszek.

W Gąbinie wolontariuszami były dzieci i młodzież szkolna. Z okazji finału WOŚP, od godz. 11 na Hali Sportowej Gimnazjum odbywał się II Gminny Turniej Halowej Piłki Nożnej Strażaków, którego uczestnicy przekazali wpisowe do puszek wolontariuszy. Od godz. 15 natomiast, w sali miejsko-gminnego ośrodka kultury wystąpili artyści ze Szkoły Muzycznej w Gąbinie, zespół „URANOS” oraz zespoły KOLABO 34, a także rockowy The Grandfather. Gąbin odwiedził również motocyklista Paweł Szkopek, który opowiedział o swoich osiągnięciach i wsparciu dla WOŚP. Ta gmina przekazała prawie 8.000 złotych.

Finał w Drobinie odbywał się po raz 13., ale nie pechowy. Rozpoczął się popołudniowym kolorowym korowodem spod Zespołu Szkół w Drobinie, który dotarł na drobiński rynek, gdzie zaplanowano główne atrakcje. Mieszkańcy mogli zobaczyć rycerską walkę, wziąć udział w aukcjach czy obejrzeć pokaz fajerwerków. Kwota przekazana przez mieszkańców gminy Drobin wyniosła aż 22.588 zł.

Mała Wieś 15. raz grała z WOŚP. W tegorocznej edycji kwestowało 50 wolontariuszy ze szkół i przedszkola z terenu gminy. Zebrano ponad 17 tysięcy złotych. W organizację i pomoc włączyły się instytucje, związki i stowarzyszenia, funkcjonujące na terenie gminy Mała Wieś. Starosta Płocki Mariusz Bieniek, przekazał natomiast na licytację fanty, między innymi swój krawat, a także sam wziął udział w licytacji i zakupach.

W gminie Stara Biała WOŚP grał w Zespole Szkół w Starych Proboszczewicach i w Zespole Szkół w Maszewie Dużym. W Proboszczewicach zebrano 11.444,36 zł, a w Maszewie 4.026,44 zł.

Gmina Staroźreby organizowała imprezę w szkole w Nowej Górze. Od godziny 16 trwały występy uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum, Koła Gospodyń Wiejskich, połączonej orkiestry dętej „To Tylko My”, w której grali uczniowie ze szkół w Drobinie i w Nowej Górze. Mieszkańcy mogli wysłuchać również koncertu Harcerskiego Zespołu Dzieci Płocka, a po licytacji potańczyć przy akompaniamencie uczniów gimnazjum – zespołu KOREKT. Oprócz gadżetów WOŚP, licytowano też przedmioty ofiarowane przez darczyńców, w tym np. akordeon, tort własnej produkcji, książki, koszulki, biżuterię czy prace uczniowskie. 18 wolontariuszy zebrało do puszek ponad 3 tysiące złotych, dochód z licytacji i wszystkich stoisk wyniósł również około 3 tysięcy złotych.

Przypomnijmy, że tegoroczny, 23. finał WOŚP był przeznaczony na zbieranie funduszy dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów.