REKLAMA

Worek medali płockich judoków na koniec sezonu

REKLAMA

W świetnym stylu judocy z Płocka zakończyli bieżący sezon startów. Zawodnicy Judo Kano Płock, pod kierunkiem trenera Leszka Jarosińskiego, wrócili z medalami z ostatnich przed przerwą zawodów w Berlinie.

PowiązaneTematy

Ostatnie w tym sezonie zawody odbyły się w uniwersyteckiej części Berlina – Adlerhof, w pięknej wielofunkcyjnej hali na czterech matach. Wśród 400 startujących zawodników byli Szkoci, Belgowie, Francuzi, Holendrzy, Włosi, Serbowie, Rosjanie, Szwajcarzy, Austriacy, Grecy, Czesi i Polacy ze Szczecina, Poznania, Wrocławia i Koszalina. Płock reprezentowali zawodnicy Judo Kano.

Zawody stały na bardzo wysokim poziomie. Pierwsze walki rozpoczął Leszek Jarosiński w kategorii 90 kg. W pierwszej rundzie wylosował Adama Chlebickiego z Koszalina, z którym skończył walkę w parterze. Po tej wygranej droga do półfinału stanęła otworem. – Pierwszy raz startowałem w tak licznej zagranicznej ekipie, w swojej wadze miałem Niemców, Rosjan, Belgów, Polaków i Greka – mówi Leszek Jarosiński. I właśnie z Grekiem przyszło mu walczyć o wejście do finału. – Widziałem wcześniej jak dwukrotnie rzucił Rosjanina przez plecy i wiedziałem, że jest bardzo szybki i dobry technicznie – zdradził Jarosiński.

Walka rozpoczęła się od ataków Greka, lecz okazały się one nieskuteczne. W drugiej połowie walki to Jarosiński przejął inicjatywę. Przeciwnik płocczanina stracił kontrolę nad walką i po kilku rzutach skulony padł na kolana. Ciągłe ataki przez pierwsze dwie minuty wyczerpały greckiego zawodnika. Próbował on jeszcze kilku desperackich rzutów, lecz nie zdało się to na wiele. Jarosiński wszedł do finału, w którym królował zawodnik gospodarzy. Niemiec okazał się zbyt silny, a Leszek Jarosiński wywalczył srebro. – Bardzo się cieszę z tego medalu – podsumował płocczanin. – Patrząc na listę walk i ilość przeciwników obawiałem się gorszego wyniku – dodał Jarosiński.W kategorii U18 startowała Natalia Berkowska. Po srebrnym medalu na Akademickich Mistrzostwach Łodzi była bardzo zmotywowana. Tym razem jednak do pokonania miała dwie wysokie Niemki. Zadziorna płocczanka nie zamierzała im odpuszczać i tym razem zrealizowała plan w stu procentach – wywalczyła złoto w kategorii 57 kg. Do grona medalowego z następnym srebrnym medalem dołączyła Kinga Jarosińska w kategorii 63 kg, a brąz w kategorii 60 kg U18 dorzucił debiutujący w tych zawodach Radosław Suliński.

Natomiast w Płocku podczas Międzypowiatowych Zawodów Dzieci i Młodzików organizowanych przez UKS „Eljot”, zawodnicy UKS Judo Kano zdobyli następne cztery medale. Martyna Wiśniewska, startująca w dwóch kategoriach, wywalczyła złoto i brąz, Bartosz Żołnowski był trzeci w kategorii do 33 kg, a Krzysztof Lichocki zdobył brąz w kategorii 50 kg także trzeci.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU