REKLAMA

Wojciech Bógdał reprezentantem Polski na Światowych Igrzyskach Lotniczych w Dubaju!

REKLAMA

Wojciech Bógdał, student płockiej filii Politechniki Warszawskiej, będący aktualnie Mistrzem Świata i Europy w slalomach motoparalotniowych, otrzymał powołanie do reprezentacji Polski na Światowe Igrzyska Lotnicze, które w pierwszej połowie grudnia będą odbywać się w Dubaju.

PowiązaneTematy

Decyzja o włączeniu Wojciecha Bógdała do reprezentacji Polski została podjęta w miniony piątek, 6 listopada, w Lozannie, podczas spotkania Międzynarodowej Federacji Aeronautycznej (FAI – Fédération Aéronautique Internationale), która dostrzegła wielki talent płockiego zawodnika.

Dotychczas płocczanin miał zamkniętą drogę do olimpiady ze względu na to, że organizatorzy zapraszali wyłącznie pilotów startujących na nogach. Jednak dzięki temu, że student płockiej politechniki, pomimo latania na wózku, wielokrotnie osiągał czasy lepsze od zawodników startujących na nogach, organizatorzy Igrzysk Lotniczych zdecydowali się zaprosić go do wzięcia udziału w grudniowej imprezie, pod warunkiem, że będzie startował z nóg.

[button link=”http://petronews.pl/latalam-nad-plockiem-z-mistrzem/” target=”new” color=”#ef1a1a”]Zobacz również: Latałam nad Płockiem z mistrzem![/button]Wojciech Bógdał podjął to wyzwanie i rozpoczął już nawet przygotowania, tak, aby godnie reprezentować nasz kraj, podczas największej imprezy aeronautycznej na świecie.

Światowe Igrzyska Lotnicze to jedyne wydarzenie sportowe, w którym można podziwiać kilka dyscyplin sportu lotniczego w jednym miejscu i o jednym czasie. W tym roku w Dubaju odbędzie się czwarta edycja tego wydarzenia. Poprzednie trzy edycje miały miejsce w Turcji (1997), Hiszpanii (2001) oraz Włoszech (2009).

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA


  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU