Włamania w płockich wieżowcach

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
Złodzieje wraz z rozpoczęciem roku szkolnego ruszyli na łupy. Za cel wybrali sobie mieszkania w wieżowcach, które okradają w ciągu dnia, w trakcie nieobecności domowników. W ostatni piątek, 21 września, w jednym z wieżowców na osiedlu Wielka Płyta, doszło do trzech takich włamań. W dwóch wieżowcach na osiedlu Chopina doszło do kolejnych.

Dlaczego akurat wieżowce? Jak wyjaśnia Krzysztof Piasek z płockiej policji, wysokie wieżowce na osiedlach mieszkaniowych to skupiska wielu ludzi, którzy bardzo rzadko znają sąsiada mieszkającego obok. Niewiele osób interesuje się również tym, co dzieje się na klatkach schodowych.

Na przykład w wieżowcu na Wielkiej Płycie okradzione mieszkania znajdowały się na II, III i IV piętrze. Sprawcy wyłamywali zamki w drzwiach i wchodzili do mieszkań. Pomimo tego, że działo się to w dzień, zgłoszenia na policję dokonywali dopiero sami pokrzywdzeni. Podobny schemat był przy włamaniu do dwóch mieszkań w wieżowcach na osiedlu Chopina. Gdzie sąsiedzka czujność? Czy na wszystkich piętrach nie było nikogo w domu?

Policjanci proszą wszystkich mieszkańców o zgłaszanie podejrzanych zachowań. Można to zrobić anonimowo, dzwoniąc pod bezpłatny, alarmowy nr telefonu 997. Przekazanie takiej informacji pozwoli na podjęcie przez policję natychmiastowej interwencji, a w konsekwencji zatrzymanie sprawców.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji