REKLAMA

Wkrótce remont dróg w Gąbinie i Nowym Duninowie

REKLAMA

W piątek podpisano umowę w sprawie przekazania środków z budżetu Mazowsza na przebudowę dróg lokalnych w powiecie płockim. 700 tysięcy złotych od samorządu województwa zostanie przeznaczonych na budowę łącznika obwodnicy Gąbina i modernizację ul. Parcelowej w Nowym Duninowie.

To będą ważne inwestycje drogowe, zarówno dla gminy Gąbin jak i Nowy Duninów. 700 tysięcy złotych z budżetu Mazowsza zostanie skierowanych na przebudowę dróg w powiecie płockim. W ramach programu równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego, gminy i powiaty otrzymały wsparcie na realizację zadań wieloletnich.

PowiązaneTematy

– Realizujemy szereg programów pomocowych – przekonywał podczas konferencji prasowej, która odbyła się 29 listopada, Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego. – Problemy występują w obrębie całego województwa, wiele z nich ma charakter gminny i powiatowy. Wiele z nich dotyczy dróg. Chcemy tym programem część z nich rozwiązać. Kreować politykę regionalną w taki sposób, by zróżnicowanie rozwoju w różnych rejonach województwa było coraz mniejsze – mówił marszałek.

Za prawie milion złotych w Gąbinie budowany jest łącznik powstającej tam obwodnicy. To kluczowy element inwestycji, skracający dojazd z przebudowanej drogi wojewódzkiej do centrum miasta.

– Przez Gąbin przebiegają dwie ważne drogi wojewódzkie – tłumaczył Krzysztof Jadczak, burmistrz miasta i gminy Gąbin.  – Budowa obwodnicy to bardzo duże przedsięwzięcie, sami też nie bylibyśmy w stanie zbudować tego łącznika, który połączy miasto z obwodnicą. Dzięki tym inwestycjom, w mieście powstanie gąbińska strefa rozwoju gospodarczego – zapowiadał.

Dofinansowanie z budżetu województwa wyniesie 420 tysięcy złotych.Za blisko 470 tysięcy złotych zmodernizowana zostanie droga w Nowym Duninowie. Mowa o ulicy Parcelowej. Dodatkowe fundusze mają pozwolić na przeprowadzenie drugiego etapu prac. Będzie nowa nawierzchnia, pobocze, zjazdy z kamienia tłuczonego, oznakowanie pionowe oraz rów odwadniający.

– Bez wsparcia bylibyśmy daleko w tyle, jeśli chodzi o rozwój – mówił Mirosław Krysiak, wójt gminy. – Droga, o której dziś mowa, to ulica leżąca na terenie Nowego Duninowa. To ciekawa droga, bowiem przy niej powstaje bardzo dużo domów. Można powiedzieć, że to jedna z najbardziej zurbanizowanych części gminy. Ważne, by droga tam zatem była w jak najlepszej kondycji – dodał..

Dofinansowanie z budżetu województwa to 282 tysiące złotych. W sumie, na terenie całego województwa, w ramach programu do gmin i powiatów trafi 57 mln złotych, z czego tylko w tym roku przekazanych zostanie blisko 30 mln złotych.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

  1. Powiatowy says:

    A ta wspomniana obwodnica Gąbina to juz oficjalnie oddana do użytkowania?
    Cisza jakaś w tym temacie. Od miesięcy juz wyglada na zakończoną,
    ale nie była przejezdna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU