REKLAMA

Wkrótce otwarcie nowego przedszkola

REKLAMA

Dziś prezydent Płocka zaprosił dziennikarzy do budynku nowo wybudowanego przedszkola miejskiego nr 5 przy ul. Lachmana. Już od 15 lutego około 250 dzieci przeniesie się do tego nowoczesnego obiektu.

Nowa placówka zastąpi dwa funkcjonujące obecnie przedszkola – nr 20 przy ul. Dobrowolskiego oraz nr 35 przy ul. Piaska, które wybudowane były w przestarzałym już, tzw. systemie ciechanowskim. A co się stanie z tymi obiektami?

– Oba budynki nadają się jedynie do wyburzenia. Na terenie przedszkola przy ul. Piaska, po konsultacji z mieszkańcami osiedla, jeszcze w tym roku powstanie parking, a w perspektywie dodatkowo również tereny zielone. Podobnie będzie na ul. Dobrowolskiego, choć nie mamy jeszcze sprecyzowanych planów – stwierdził prezydent Płocka, Andrzej Nowakowski.

W nowym budynku, oprócz sali zajęć dla dzieci, są między innymi: dwie sale gimnastyczne, gabinet terapii logopedycznej, pedagogicznej i psychologicznej, pomieszczenia socjalne dla pracowników, parking i, oczywiście, naprawdę duży plac zabaw.Przedszkole wyposażone zostało także w ogrzewanie podłogowe oraz 150-metrowy taras. – Po konsultacjach z dyrekcją uznaliśmy, że dzieci większość czasu spędzają na podłodze, więc zastosowanie takiego typu ogrzewania jest niewątpliwie komfortowe. Przestrzenny taras pozwala z kolei prowadzić zajęcia na świeżym powietrzu bez wychodzenia z przedszkola – powiedział wiceprezes spółki Inwestycje Miejskie, Kamil Rybacki.

Aktualnie w przedszkolu prowadzone są jeszcze ostatnie prace wykończeniowe oraz procedury odbiorowe. Obiekt zostanie przekazany do użytku pod koniec stycznia, natomiast dzieci zagoszczą w nim po zakończeniu ferii zimowych.

Całkowity koszt inwestycji, którą realizowano przez 15 miesięcy, wyniósł ponad 9,5 mln zł.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU