REKLAMA

Wizzair i Ryanair zostają na Okęciu

REKLAMA

Po tym, jak nadzór budowlany nie wyraził zgody na ponowne uruchomienie lotniska w Modlinie, linie lotnicze Wizzair i Ryanair zdecydowały się pozostać na lotnisku Chopina do końca marca.

Przypomnijmy: 22 grudnia 2012 roku Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego zamknął betonową część drogi startowej (około 1000 metrów) na lotnisku w Modlinie. Powodem zamknięcia były pęknięcia nawierzchni. Od tamtego czasu port lotniczy w Modlinie jest nieczynny dla dużych samolotów, którym do lądowania potrzebny jest pas startowy o długości 1500 metrów. 24 stycznia 2013 roku inspektor nadzoru budowlanego, mimo naprawy nawierzchni, która według portu miała być wystarczająca, podtrzymał swoją decyzję o zakazie użytkowania dwóch betonowych fragmentów pasa startowego.

Dwaj przewoźnicy, Wizzair i Ryanair, którzy korzystali z usług modlińskiego lotniska, postanowili pozostać na lotnisku Chopina w Warszawie do końca marca. Ryanair zapowiedział też, że dopóki lotnisko Warszawa Modlin nie zostanie otwarte, irlandzkie linie lotnicze będą obsługiwać wszystkie przyloty i wyloty z lotniska Chopina w Warszawie.Pasażerowie, którzy mają zarezerwowane loty tymi liniami, powinni udać się bezpośrednio na lotnisko Chopina. Przewoźnicy zapowiedzieli, że będą oczekiwać od lotniska w Modlinie wyjaśnień dotyczących zamknięcia portu, a także dalszych szczegółów w kwestii naprawy pasa, tak aby móc na bieżąco informować pasażerów o zmianach.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU