REKLAMA

Wizzair i Ryanair zostają na Okęciu

REKLAMA

Po tym, jak nadzór budowlany nie wyraził zgody na ponowne uruchomienie lotniska w Modlinie, linie lotnicze Wizzair i Ryanair zdecydowały się pozostać na lotnisku Chopina do końca marca.

Przypomnijmy: 22 grudnia 2012 roku Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego zamknął betonową część drogi startowej (około 1000 metrów) na lotnisku w Modlinie. Powodem zamknięcia były pęknięcia nawierzchni. Od tamtego czasu port lotniczy w Modlinie jest nieczynny dla dużych samolotów, którym do lądowania potrzebny jest pas startowy o długości 1500 metrów. 24 stycznia 2013 roku inspektor nadzoru budowlanego, mimo naprawy nawierzchni, która według portu miała być wystarczająca, podtrzymał swoją decyzję o zakazie użytkowania dwóch betonowych fragmentów pasa startowego.

PowiązaneTematy

Dwaj przewoźnicy, Wizzair i Ryanair, którzy korzystali z usług modlińskiego lotniska, postanowili pozostać na lotnisku Chopina w Warszawie do końca marca. Ryanair zapowiedział też, że dopóki lotnisko Warszawa Modlin nie zostanie otwarte, irlandzkie linie lotnicze będą obsługiwać wszystkie przyloty i wyloty z lotniska Chopina w Warszawie.

Pasażerowie, którzy mają zarezerwowane loty tymi liniami, powinni udać się bezpośrednio na lotnisko Chopina. Przewoźnicy zapowiedzieli, że będą oczekiwać od lotniska w Modlinie wyjaśnień dotyczących zamknięcia portu, a także dalszych szczegółów w kwestii naprawy pasa, tak aby móc na bieżąco informować pasażerów o zmianach.