REKLAMA

Wisła Płock z nowym boiskiem

REKLAMA

Już w lipcu do użytkowania zostanie oddane nowe boisko Wisły Płock. Zostanie zagospodarowany nieużywany plac przy obiekcie przy ulicy Łukasiewicza. Boisko będzie przeznaczone dla młodzików. Koszt inwestycji to 300 tysięcy złotych.

Pomysłodawcą budowy jest – powołane przez klub – Stowarzyszenie Sportu Młodzieżowego. Obiekt ma w swych założeniach służyć dzieciakom i młodzieży.

– Boisko będzie normalnym obiektem sportowym z tym, że o mniejszych wymiarach. Chodzi nam o to, by było przystosowane do rozgrywek juniorów.  Taki obiekt spełnia takie wymogi, dzięki czemu będą tam rozgrywane mecze młodzików do trampkarzy – mówi Maciej Wiącek, dyrektor biura zarządu i rzecznik prasowy Wisły Płock.

Na nowym obiekcie będą rozgrywane mecze młodzików do trampkarzy – Maciej Wiącek, dyrektor biura zarządu i rzecznik prasowy Wisły PłockTakie rozmiary boiska narzuca też teren, na którym zostanie ono zbudowane, czyli nieużywany plac zieleni, na którym do tej pory rosły wyłącznie drzewa. – Projekt jest taki, a nie inny z powodu umiejscowienia – tłumaczy Wiącek. – Nie możemy rozszerzyć boiska przez skarpę, podtrzymującą główny obiekt Wisły Płock. Zresztą, nie chcemy tego. Naszym celem jest obiekt dla młodzików – dodaje.

Nowe boisko zostanie oddane do użytkowania w lipcu. Prace już się rozpoczęły – nastąpiła wycinka znajdujących się tam drzew. Niebawem zostanie ogłoszony przetarg na projekt i wykonanie obiektu. Przewidywany całkowity koszt wykonania to 300 tysięcy złotych. Pieniądze na budowę będą pochodziły w stu procentach budżetu miasta Płocka.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

  1. patryk says:

    no w koncu. ten plac razil oczy strasznie. ale szkoda drzew, szkoda topoli.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU