REKLAMA

Wielka zabawa dwóch osiedli

REKLAMA

Rady mieszkańców osiedli, które zdecydowały się na organizację pikników w ten weekend, nie mogą narzekać. Pogoda sprawiła im niespodziankę i, po wielu deszczowych dniach, zrobiło się ciepło i słonecznie. Wspólny piknik przygotowały RMO Miodowa i RMO Skarpa pn. „Z Budowlanką poznaj swojego sąsiada”.

9 września na terenie Zespołu Szkół Budowlanych przy ul. Mościckiego z daleka kusiła muzyka i zapach kiełbasek czy kaszanek z grilla. Organizatorzy zaplanowali wiele atrakcji, w tym przejazdy bryczką po ulicach osiedla, spotkanie z piłkarzami nożnymi Wisły Płock, pokazy UKS Sanda, piękne samochody i mnóstwo atrakcji dla dzieci.

PowiązaneTematy

Przy okazji pikniku, prowadzona była również akcja „Pomagamy płockim zwierzakom”, a pracownicy Schroniska dla zwierząt w Płocku zachęcali do adopcji psiaków.

Lidia Szost, przewodnicząca zarządu RMO Skarpa

– Jesteśmy bardzo zadowoleni i szczęśliwi – powiedziała nam Lidia Szost, Przewodnicząca Zarządu RMO Skarpa. – Dziękujemy naszym mieszkańcom za obecność. Pogoda była cudowna, zaplanowane atrakcje cieszyły się powodzeniem: trampoliny, zjeżdżalnie, mini zoo, no i oczywiście bryczka. Najlepsza dla nas wiadomość, to że dwa pieski ze schroniska znalazły przy tej okazji nowy dom. Do zobaczenia w przyszłym roku – zapraszała już teraz przewodnicząca Zarządu RMO Skarpa.

– Organizacja wspólnego Pikniku Rad Mieszkańców Osiedla Skarpy i Miodowej okazał się bardzo dobrym pomysłem – przyznał Mariusz Kinalski, Przewodniczący RMO Miodowa.

Mariusz Kinalski, przewodniczący RMO Miodowa

– W trakcie trwania pikniku spotkaliśmy się z samymi pozytywnymi opiniami mieszkańców, zarówno osiedla Skarpa, jak i osiedla Miodowa. Jest to dla nas również sygnał, aby tego typu imprezy organizować częściej. Bardzo cieszy nas tak wysoka frekwencja mieszkańców, to dla nas bardzo miłe zaskoczenie. Korzystając z okazji, chciałbym podziękować Prezydentowi Miasta Płocka Andrzejowi Nowakowskiemu za obecność na naszym evencie oraz Marszałkowi Województwa Mazowieckiego Adamowi Struzikowi, a także płockim radnym: Michałowi Sosnowskiemu i Tomaszowi Kominkowi, za zaangażowanie przy organizacji pikniku. Dzisiejsze wydarzenie było nie tylko integracją mieszkańców, ale także dobrym sprawdzianem dla nowych rad osiedlowych. Obecna RMO Miodowa składa się głównie z ludzi młodych, mam nadzieję, że dzisiejszy piknik pokazał, iż ludzie młodzi również potrafią działać dla dobra mieszkańców osiedla – podsumował Mariusz Kinalski.