REKLAMA

Wielka Orkiestra zagra w powiecie

REKLAMA

Po raz pierwszy w powiecie płockim sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest międzygminny. Razem do wielkiej zbiórki ruszają: Bodzanów, Radzanowo, Wyszogród, Bulkowo i Słupno.

Szefem połączonych sił został Andrzej Kuliński, powiatowy radny i wieloletni działacz społeczny. Szefem Sztabu WOŚP jest już po raz 19.

PowiązaneTematy

– To prawda, że przez dwa miesiące trudno zająć się czymś innym. – mówi Andrzej Kuliński – Obowiązków mam sporo, ale jeszcze więcej radości. Niezwykle wzrusza mnie także zaangażowanie dzieci w zbiórkę. Pamiętam prawie każdego wolontariusza. Cieszę się, że w tym roku starosta, wójtowie i burmistrz zdecydowali się ich nagrodzić.

Wolontariuszy będzie 170 ze wszystkich gmin. Najlepsi, którym uda się zebrać najwięcej pieniędzy, otrzymają symboliczne upominki od Starosty Płockiego, Michała Boszko. Własną nagrodę, dla najlepszego w gminie ufundują także wójtowie.

Międzygminny Sztab WOŚP w Powiecie Płockim na swoją centralę wybrał Bodzanów, gdzie 8 stycznia od godziny 17 w sali sportowej Szkoły Podstawowej rozpoczną się licytacje, loterie i koncerty. Tutaj też będą na bieżąco podsumowywane kwoty ze zbiórek poszczególnych gmin.

Wcześniej, razem z Orkiestrą będzie grał cały powiat. W Radzanowie już od godziny 11 w Centrum Kultury i Sportu przy ulicy Sportowej 3 rozpoczną się występy, licytacje i wspólne zabawy.

W gminie Słupno już od godziny 10 Gminny Ośrodek Kultury w Cekanowie zaprasza na warsztaty, pokazy tańca, koncerty lokalnych zespołów, ognisko i wspólną zabawę podczas całodziennej zbiórki. W Cekanowie Orkiestra będzie grała do 17, albo i dłużej.