W poniedziałek miała swoją premierę ostatnia część „Zakurzonych Legend”. Stowarzyszenie Człowiek Kultura tym razem zaprezentowało online historię wiedźmy z Podlasia.
19 października odbyła się premiera ostatniego spektaklu w ramach projektu „Zakurzone legendy”, realizowanego przez Stowarzyszenia Człowiek Kultura. W ramach cyklu powstało między innymi przedstawienie opowiadające o tajemnicach płockiej Sobótki.
Forma przedstawień wzorowana jest na widowiskach lalkowych czeskich i słowackich wędrownych trup teatralnych z końca XIX i początku XX wieku, jak również na pojawiających się masowo w tamtych czasach, domowych teatrzykach marionetkowych.
Spektakl przetłumaczony został na język migowy i udostępniony bezpłatnie. Wszystkie części „Zakurzonych Legend” są dostępne online na kanale YouTube Stowarzyszenia Człowiek Kultura.
Projekt dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”.
PetroNews jest patronem medialnym projektu.

















![Kolejna edycja Urbexomanii. Co przygotowano i czym jest prawdziwy urbex? [PODCAST]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/08/urbex-360x180.jpeg)













![Najlepsi żeglarze rywalizowali w Płocku na Mistrzostwach Polski klasy Micro – ORLEN Cup [ZDJĘCIA]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2025/09/Regaty-ORLEN-Cup-Mistrzostwa-Polski-Micro-2025-15-360x180.jpg)










